Огляд літератури
Ці п'ять пунктів історично вирішуються в рамках земельного кадастру, складають його сучасну суть і обумовлюють необхідність його ведення. На підставі вже зібраної інформації, для вирішення цих завдань, земельний кадастр забезпечує землевпорядні та інші роботи, спрямовані на організацію раціонального використання земель, здійснення контрольних функцій держави щодо управління і використання землі, а також може задовольнити потреби учасників земельного ринку в зведеннях про землі, що втягуються у ринковий оборот. У зв'язку із залученням землі в ринковий оборот, додаткову актуальність набуло давно обговорюване питання про можливості розширеного тлумачення об'єкта земельного кадастру: тільки земля або земля разом із розташованими на ній і під нею рукотворними об'єктами, покладами корисних копалин і т. ін.[2]
Як відомо, над земельним кодексом працювали провідні вчені та спеціалісти не лише міністерств і центральних відомств, академічних інститутів Києва, але й широкий науковий загал України. В основу Нового Земельного кодексу України покладено конституційні норми щодо забезпечення прав на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад і держави з метою раціонального використання та охорони земель України в інтересах суспільства, нинішнього і майбутніх поколінь.
У кодексі чітко сформульовані основні завдання земельного законодавства. І основним із них є регулювання земельних відносин з метою забезпечення прав на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави.
Основними принципами земельних відносин в країні, які розглянуті в Земельному кодексі України є :
- ефективне використання землі й адаптація його до умов ринкової економіки;
- поєднання особливостей використання землі, як територіального базису, природного ресурсу і основного засобу виробництва;
- забезпечення державних гарантій прав на землю та суворого їх захисту.
У кодексі врегульовано ключове питання земельних відносин – це право власності на землю. Набуття і реалізація права власності на землю передбачаються виключно до положень цього кодексу. Закріплено конституційне право громадян та юридичних осіб України, територіальних громад і держави стати власниками землі відповідно до закону (гл.14; ст.78-89).
Земельний кодекс України дозволив більш ефективніше використовувати потужний в Україні земельно-ресурсний потенціал шляхом включення землі в економічний оббіг, дасть можливість удосконалити систему державних гарантій прав на земельні ділянки, що зумовить підвищення інтересів інвесторів до української економіки.
Інші цікаві матеріали
Економічне районування та територіальна організація господарства
Актуальність
теми «Економічне районування та територіальна організація господарства» полягає
в тому, що розвиток галузей народного господарства, виробничих комплексів,
соціально-виробничої інфраструктури, а також господ ...
Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою
частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у
зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа –
це комплекс правових, е ...
Пустельні примітивні ґрунти
Ґрунтозна́вство — наука про ґрунти, розділ
інженерної геології, що вивчає склад, будову і властивості ґрунтів,
закономірності їх формування і розвитку. Ґрунтознавство займається вивченням генезису,
еволюції, біопро ...