Характеристика об’єкту проектування
Космацька сільська рада розміщена в південно-західній частині Богородчанського району Івано-Франківської області. Космацьке землекористування складається з масивів, що мають дещо витягнуту форму з півночі на південь. На території сільської ради розміщене село Космач, що розміщене на віддалі 18 кілометрів від районного центру селища Богородчани і 33 кілометрів від залізничної станції міста Надвірна. В селі нараховується 415 дворів і проживає 1425 чоловік. Загальна площа сільської ради 1600 га. Село забудоване вздовж річки, що тече від заходу на схід. Випливає річка із двох джерел понад селом, з-під гори, що її називають Зруби або Малий Верх. Два інші верхи цієї гори Кітван і Клива. З гори можна побачити інші села: на заході село Луква або Прислуп, на південний схід Букрівку, на півдні села Яблуницю, Кривець і Кричку, а дальше село Пороги, на півночі село Росільна.
Перша письмова згадка про село є джерелах за 1785 – 1788 рр. В лютому 1915 року на території Космача стався бій між російськими та австро-угорськими військами. У 20 – 30-х роках через важке матеріальне становище з села емігрувало понад 30 осіб. В липні 1943 року через село проходили частини партизанського з’єднання під проводом С.А.Ковпака. Всі гори були вкриті смерековими та буковими лісами, оточені викопаним окопом і належали до «скарбу» тобто до держави. Сільська вулиця починалася під самим лісом на заході і йшла на схід, рівно бережно з річкою і закінчувалася при гостинці, що його звали Греблі, який ішов з півночі села Розсільної, перетинав кінець села Космача і переходив на півдні до Заріча – Солотвини. Річка перетинала гостинець і текла далі в луги і там закінчувалося село. Доми були побудовані по обох боках сільської річки й вулиці, - так що воду з річки носили до хат із однієї, і другої сторони. Криниць майже не було. Церква Св. Дмитрія була збудована в 1879 році, але перед тим була церква Заслання Св. Духа, але вона згоріла в 1860 році. Першу побудували в Космачі в 1904 році.
На території села Космача розташовано бригаду допоміжного господарства Солотвинського лісокомбінату. В селі також виявлено родовища газу. В Космачі працюють дев’ятирічна школа, бібліотека, будинок культури. Відкрито кімнату – музей бойової слави. Через територію села Космач. Проходять шосейні дороги районного і обласного значення, розміщені лінії електропередач, зв’язку, газопроводу і нафтопроводу. Інженерна інфраструктура в селі не впливає на проведення механізованих робіт. В Космачі є можливість встановлення підйомників. Це дасть поштовх для створення взаємо зв’язаної туристичної інфраструктури району в гірській місцевості. Адже однією із найбільших перспектив району являється гірськолижний туризм. Село Космач має статус гірського села. Тому збільшення туристів дасть можливість сільським ґаздам додаткового заробітку, а в подальшому – основного. Це призведе в свою чергу до подальшого розвитку села, для якого необхідно буде обов’язкове створення нових туристичних, культурних та інших об’єктів. В Космачі підготовлено до введення у експлуатацію адмінбудинки. Село Космач знаходиться в сприятливих природних умовах і відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Житловий фонд населеного пункту знаходиться в задовільному стані. В цілому благоустрій знаходиться на середньому рівні, господарські двори розміщенні в межах населеного пункту в безпосередній близькості до житлової зони. Заказників і заповідників, охоронних територій в межах місцевості немає.
Інші цікаві матеріали
Обєкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...
Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування
і розпорядження землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку.
Трансформація земельних відносин завжди на всіх
етапах людської цивілізації належала до ...
Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток
ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та
природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку
відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...