Природно – кліматичні умови (рельєф, клімат, грунти, рослинний покрив).
Територія Космацької сільської ради відноситься до гірського агро-кліматичного району, головними кліматичними особливостями, якого слід вважати температурний режим і опади. Клімат помірно-континентальний, вологий. Самими теплими місяцями року є липень і серпень. За температурними показниками цю територію можна назвати помірно теплою. Середньорічна температура повітря становить 4о – 5о. Періоди з середніми добовими температурами вище нуля настають в другій декаді березня і закінчуються в кінці листопада (240 – 255 днів). Середня тривалість без морозного періоду 176 днів, а вегетаційного - 180 днів, весняні приморозки припиняються в першій декаді травня, а починаються в третій декаді жовтня. В середньому тут випадає за рік 760 – 1060 мм атмосферних опадів, при чому на теплій період випадає близько 460 – 600 мм, що становить 60% від річної кількості. Тому в літку дощі випадають часто, у вигляді злив, а також мають затяжний характер. На протязі зими сніговий покрив не стійкий.
Кліматичні умови району в цілому сприятливі для вирощування наступних сільськогосподарських культур: льону, зернових культур. Однак малосніжна зима з частими відлигами приводить до вимерзання та випрівання озимих зернових і багаторічних бобових трав, а зливні дощі влітку сприяють ерозії ґрунтів на схилах та вимоканню рослин на рівнинних ділянках, а також для розвитку тваринницьких галузей, зокрема для ведення скотарства та вівчарства.
Територія Космацької сільської ради розміщена в умовах передгірського та частково в умовах складного розчленованого гірського рельєфу. Рельєф передгірської місцевості відносно рівний з добре вираженим мікрорельєфом, який характеризується невеликим пониженням та видолинками водного характеру. В гірській частині переважають еродовані положисті та складисті схили різної крутизни та експозиції, які порізані ярами та балками. На схилах гір обробляють лише невеликі земельні ділянки. Вершини гір, як правило, зайняті лісом та природними карповими угіддями.
Найбільш поширеними ґрунтами на території села Космач є дернові глибокі глеюваті і неоглеєні легкосуглинкові, дернові глибокі глейові легкосуглинкові ґрунти, буроземно-підзолисті, бурі гірсько-лісові опідзолені поверхнево-оглеєні легкосуглинкові ґрунти, бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі щебенюваті легкосуглинкові грунти помірного поясу.
Материнськими і ґрунтоутворюючими породами служать делювіальні суглинки, елювій-делювій Карпатського фліщу, давньоалювіальні і сучасні алювіальні відклади.
Буроземно-підзолисті поверхнево-оглеєні
:
Поширені в північній частині і північно-східній частині сільської ради на вершинах вододілів та їх схилах. Використовуються переважно як орні угіддя та пасовища.
За механічним складом - це крупно пилувато-середньосуглинкові ґрунти. Характерним для механічного складу цих ґрунтів є наявність значного шару ілювіального горизонту погіршує їх водно-повітряний режим.
Буроземно-підзолисті ґрунти містять 3% гумусу, з глибиною вміст його різко зменшується. Реакція ґрунтового розчину середньо кисла РН сольове 4,7; гідролітична кислотність висока – 8,5 мг/100г ґрунту.
Вбирний комплекс слабо насичений основами: сума ввібраних основ у верхньому горизонті складає 3 мг /100 г ґрунту. Висока кислотність і не насиченість основами обумовлена високим вмістом алюмінію.
Для нейтралізації надмірної кислотності дані ґрунти потребують вапнування.
Бурі лісові ґрунти:
Поширені на підвищених елементах рельєфу. Вони сформувались в умовах гірського, волого клімату під широколистяними та хвойно-широколистяними лісами в умовах порівняно інтенсивного вивітрювання і біологічного кровообігу речовини на елювій-делювій Карпатського фліщу.
Характерними ознаками бурих гірсько-лісових ґрунтів являється слаба диференціація профілю генетичні горизонти і порівняно рівномірний і однотипний бурий і коричнево-бурий колір профілю, слабо виражена опідзоленість.
Бурі лісові опідзолені середньо-змиті ґрунти:
Поширені по всій території землекористування і утворились в умовах гірського рельєфу на схилах різної крутизни і експозиції, характерним для даного ґрунту є скороченість профілю у зв’язку із змитістю верхнього горизонту.
Інші цікаві матеріали
Економіко-географічна характеристика Миколаїва
Миколаїв - місто, яке живе своєю
особливою, не схожою ні на чию іншу, життя. В порівнянні з іншими містами він
молодий - йому всього лише 200 з невеликим. Але за ці роки він зміг
перетворитися з дикої і необжитої місцев ...
Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для
складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною
необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і
прогнозування природних і техно ...
Розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області
Дослідженню розвитку промислових комплексів та проблеми
територіальної організації промислового виробництва України присвячено чимало
науково-дослідних і практичних робіт.
Дана курсова робота висвітлює тему, яка на сь ...