Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природно – кліматичні умови (рельєф, клімат, грунти, рослинний покрив).

За механічним складом це щебеновато-крупнопилувато середньосуглинкові ґрунти.

За даними фізико-хімічних аналізів в даних ґрунтах в верхньому горизонті міститься 2,6% гумусу.

Реакція ґрунтового розчину кисла, РН сольової витяжки становить 4,7 сума увібраних основ – 6,4 мг/100г ґрунту, гідролітична кислотність – 9,9 мг/100 г ґрунту.

Кисла реакція пригнічує процеси нагромадження нітратних форм азоту, а також доступних форм фосфору, тому вони характеризуються низькою забезпеченістю поживними речовинами.

В зв’язку з розташуванням цих ґрунтів на схилах значної крутизни і змитістю, орні землі на цих ґрунтах малопродуктивні, вони мають розпорошену структуру з включенням жорстви і каміння, схильні до запливання і утворення корки при підсиханні. Дані ґрунти потребують спеціальних протиерозійних заходів.

Бурі лісові неглибокі глеюваті ґрунти:

З осипами і виходами порід 10 – 30% поширені на більших висотах, ніж попередні, тому мають неглибокий профіль глибиною 40 – 50 см.

За механічним складом ґрунти пилувато-легкосуглинкові із значним включенням жорстви і каміння.

За фізико-хімічними даними ґрунти дуже кислі, бідні на поживні речовини.

Дерново-буроземні ґрунти:

Поширені в нижніх частинах річки Ман’явки. За своїм походженням вони пов’язані переважно з гірсько-лісовими луками, де трав’яний покрив широко представлений риклопущовими злаками.

Дерново-буроземні грунти утворились під дією дернового процесу грунтоутворення, що проходить під лучною трав’янистою рослинністю на буро-лісових ґрунтах.

Ці ґрунти сформувались на давньоалювіальних відкладах і використовуються переважно як орні землі, які частково осушені гончарним дренажем. За механічним складом ці ґрунти піщано-важкосуглинкові.

Дані ґрунти слабо суглинкові. У Верхньому горизонті міститься 2,84% гумусу, з глибиною кількість його різко зменшується. Реакція ґрунтового розчину слабо кисла( РН сольової витяжки 5,3 ). Сума увібраних основ 7,5 мг/100г ґрунту, гідролітична кислотність - 6,4 мг/ 100 г ґрунту. Через близьке залягання ґрунтових вод ці ґрунти – оглеєні, тому водно-повітряний режим цих ґрунтів поганий.

Дерново-буроземні змиті ґрунти ярів та балок:

Поширені по всій території. Частина цих ґрунтів заліснена, а частина використовується під сінокоси та випаси. В зв’язку з сильною еродованістю цих ґрунтів, їх слід заліснити і в майбутньому використовувати під лісом.

Перейти на страницу: 1 2 

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і аналіз використання земель Королівської сільської ради
У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів. Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки ринкового ...

АПК Північного Кавказу
До складу Північно-Кавказького економічного району входять: Ростовська область. Краснодарський і Ставропольський краї, республіки Адигея, Дагестан, Кабардино-Балкарська, Карачаєво-Черкеська, Північна Осетія - Аланія, Ін ...

Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено