Облік кількості і якості земель.
Підсумок обліку - достовірні, дотримані з необхідною точністю та вичерпні дані, які на кінець минулого і на початок наступного років зводяться в земельний звіт за формою 6-зем - “Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності”.
Такий звіт складено по Космацькій сільській раді Богородчанського району Івано-Франківської області станом на 23 лютого 2005 року. Звіт складено за допомогою комп’ютерної техніки ( програма “Земля”, версія 2.6.1; 15.06.2000р.)
Облік якості земель
відображає відомості, які характеризують земельні угіддя за природними властивостями та набутими властивостями, що впливають на їх родючість, а також за ступенем забруднення ґрунтів.
Облік якості земель у системі земельного кадастру передбачає проведення класифікації не тільки ґрунтів, але й земель. Ґрунт у цій системі виступає як один із складових елементів, який поряд з іншими умовами суттєво впливає на характер використання земель. При класифікації земель виділяють ділянки території з характерними не тільки конкретним ґрунтовим покривом, але й усіма іншими умовами, від яких залежить спосіб їх використання. До таких умов належить: клімат, характер водного і теплового режимів ґрунтів та їх конфігурація, їх розміри та розміщення, природна рослинність, придатність земель для вирощування певних культур, господарська діяльність людини ( обробіток, удобрення, меліорація земель).
Категорії придатності земель виділяють за основними стадіями їх утворення і розвитку відповідно до відносного віку земель і основного сільськогосподарського призначення. Основою для виділення категорій придатності є якісний стан земель і можливості їх використання під сільськогосподарське угіддя (ріллю, багаторічні насадження, сінокоси, пасовища).
Діюча класифікація земельного фонду передбачає такі категорії придатності:
1 - землі, придатні під ріллю;
2- землі, придатні під сінокоси;
3 - землі пасовищні, після покращення можуть використовуватись під інші сільськогосподарські угіддя;
4 - землі придатні під сільськогосподарські угіддя після корінних меліорацій;
5 - землі малопридатні під сільськогосподарські угіддя;
6 - землі не придатні під сільськогосподарські угіддя
7 - порушені землі.
У межах кожної категорії придатності виділяють класи придатності земель. При цьому враховують головні кількісні ступені розвитку відповідно до їх абсолютного віку, загального характеру використання та агротехніки. Класи земель є основною одиницею класифікації і представляють собою ділянки земної поверхні з близькими природними і господарськими якостями, з характерною спільністю використання, напрямками окультурення і підвищення продуктивності.
Вони відокремлені чітко вираженими відмінностями ґрунтоутворюючих порід і механічного складу ґрунту, ступенем солонцюватості і засолення, еродованості та інших ознак, які впливають на технологію використання і поліпшення земель.
Вивчення якісного стану забезпечується спеціальними крупно-масштабними, агрохімічними, меліоративними та геоботанічними обстеженнями в усіх сільськогосподарських підприємствах.
Дані обліку якості земель за кількістю показників є дуже об'ємними. В повному обсязі ще не вдалося їх зібрати і відобразити у наявній земельно-кадастровій інформації.
Що стосується обліку лісових угідь та земель у межах населених пунктів, то в земельному обліку було б доцільно давати тільки якісні характеристики земельних угідь, а решту відповідно у системі лісового та містобудівного кадастрів,
Облік якості земель у складі державного земельного кадастру забезпечує одержання необхідних і вірогідних відомостей для вирішення важливих завдань регулювання земельних відносин у країні. Його дані є базою для бонітування фунтів і представляють собою порівняльну оцінку ґрунтів за основними природними властивостями, що мають сталий характер та істотно впливають на урожайність сільськогосподарського культур в природних кліматичних умовах.
Як правило, ґрунтове обстеження односторонньо характеризує стан земель за особливостями ґрунтового покриву. Агрохімічне обстеження дає інформацію про забезпеченість ґрунту поживними речовинами з виділенням мало, середньо, і високо забезпечених азотом, фосфором і калієм. Геоботанічне - включає характеристику природних кормових угідь за складом травостою. Меліоративне обстеження характеризує землі за глибиною залягання ґрунтових вод і ступенем зволоження з виділенням земель, що вимагають гідротехнічних, агротехнічних, культуртехнічних меліоративних заходів. При цьому виділяють землі з різною глибиною залягання ґрунтових вод. Ця характеристика наводиться згідно з державною інструкцією щодо ґрунтових обстежень усіх земель, за даними 1994 року.
Інші цікаві матеріали
Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан
і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його
населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями.
Демографія
- це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...
Технічні культури в Україні. Основні проблеми та перспективи розвитку
Актуальність теми. Технічні культури в Україні - один з рпровідних
підкомплексів АПК України, від рівня розвитку якого залежить активність
розвитку АПК в Україні. Світове сільське господарство в останні роки зберегло
те ...
Генезис океану
Об’єкт: океан.
Предмет: генезис океану.
Мета курсової роботи: встановити походження світового
океану.
Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини,
будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...