Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Бонітування ґрунтів.

Бонітування ґрунтів України

- це порівняльна оцінка якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на врожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природнокліматичних умовах. Вона встановлює відносну придатність ґрунтів за основними факторами природної родючості для вирощування сільськогосподарських культур, виділяючи агровиробничі групи ґрунтів, які підлягають економічній оцінці. Порівняльна оцінка ґрунтів будується за об’єктивними ознаками і властивостями, які мають вирішальне значення у розвитку та рості сільськогосподарських культур.

Бонітування є уточненим агрономічним групуванням ґрунтів, де облік якості за природною родючістю виражається в балах при зіставленні й уточненні їх за середньою багаторічною урожайністю основних сільськогосподарських культур, а на природних кормових угіддях – за виходом сіна зеленої маси.

Бонітування ґрунтів є логічним продовженням комплексних обстежень земель і передує їх економічної оцінці. Основна мета бонітування ґрунтів полягає у визначені відносної якості ґрунтів за їх родючістю тобто в встановлені, скільки разів один ґрунт кращий або гірший від іншого за своїми природними і стійко набутими властивостями. Об’єктом бонітування – це ґрунт виражений суворо визначеними таксономічними одиницями, встановленими за матеріалами детального ґрунтового обстеження.

У зв’язку з цим бонітування ґрунтів проводять за ґрунтовими різновидностями або групами ґрунтів, рівноцінних за господарською придатністю, які залягають на одних і тих же елементах рельєфу, подібних за умовами зволоження і внаслідок цього, близьких за агрофізичними і агрохімічними та іншими природними властивостями які впливають на урожайність сільськогосподарських культур. При бонітуванні необхідно брати до уваги урожайність на різних виробничих групах ґрунтів у межах земельно-оціночного району при порівняльному рівні агротехніки і інтенсивності землеробства.

Однакові групи ґрунтів при бонітуванні повинні одержати однакові показники бонітету. Щоб визначити ці показники складається шкала бонітування ґрунту, яка являє собою систему цифрових даних, що відповідають певним значенням природних показників на різних групах ґрунтів.

Шкала бонітування ґрунтів сільськогосподарських угідь Космацької сільської ради приведена в таблиці

4

.

Таблиця 4.

Шифр агро-

груп

Назва агрогрупи

Бал бонітету

Рілля

Сад

Сінокіс

Пасови-ще

141

Лучно-болотні та зруйновані ґрунти.

-

-

-

-

142

Лучно-болотні осушені грунти.

-

-

-

-

176г

Дерново-глибокі глеюваті неоглеєні легкосуглинкові ґрунти.

-

-

-

-

178г

Дернові глибокі глейові легкосуглинкові грунти.

-

-

-

-

183г

Буроземно-підзолисті, бурі гірсько-лісові опідзолені поверхнево-оглеєні легкосуглинкові грунти.

-

-

-

-

183д

Буроземно-підзолисті, поверхнево-глеюваті незмиті і слабозмиті піщанисто-середньосуглинкові грунти.

18.3

-

-

-

183е

Буроземно-підзолисті, поверхнево-глеюваті крупнопилувато-важкосуглинкові грунти.

16.7

-

-

-

192г

Бурі гірсько-лісові та дерново буроземні глибокі щебенюваті легкосуглинкові грунти.

-

-

-

-

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Перспективи розвитку і розміщення господарського комплексу Житомирської області
Курсова робота показує, наскільки глибокими і фундаментальними є знання, що набуті студентами при вивченні курсу, характеризує вміння самостійно досліджувати окремі питання теми. Курсова робота як важлива форма учбово ...

Планування та організація виконання комплексу топографо- геодезичних робіт на Новодністровському обєкті
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м.Новодністровськ Черні ...

Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів, а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено