Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Визначення урожайності культур і обсягів виробництва сільськогосподарської продукції.

Під впливом комплексу природноекономічних факторів Передкарпатської провінції, на території якої розміщена Космацька сільська рада, склалася і постійно удосконалюється зональна спеціалізація сільського господарства. Тому сільськогосподарське не державне підприємство, яке розташоване на території сільської ради, має наступні напрями спеціалізації:

-- Приватна фірма ТзОВ "Верховина" розвивається в зерновому напрямку;

-- фермерське господарство Гуменюка Я.М. спеціалізується на вирощуванні зернових та круп'яних культур;

Громадяни, що ведуть товарне сільськогосподарське виробництво в основному вирощують картоплю, кукурудзу на зерно, кормові буряки частково зернові ( озиму пшеницю, ярий ячмінь) та багаторічні трави.

Спеціалізація і концентрація сільськогосподарського виробництва тісно пов’язана із структурою посівних площ. В свою чергу структура посівних площ залежить від типу спеціалізації господарства, структури сільськогосподарських угідь, рельєфу і ґрунтових умов.

Структура посівних площ – це співвідношення між групами культур чи окремими зерновими культурами в господарстві. Науково обґрунтована структура посівних площ є економічною основою сівозміни. Її розробляють відповідно до спеціалізації і концентрації виробництва з врахуванням природних умов і біологічних особливостей сільськогосподарських культур.

Оскільки більшість товаровиробників на території сільської ради не ведуть бухгалтерської звітності та не подають статистичні дані структура посівних площ охарактеризована на основі узагальнених даних селищної ради. За цими даними в структурі посівних площ не державних сільськогосподарських підприємств розташованих на території сільської ради основна картопля, а зернова культура – озима пшениця. Середня врожайність пшениці становить 16,55 ц/га, картоплі 94,0 ц/га. Ярі зернові висівають після технічних культур, в основному після цукрового буряка та кукурудзи на зерно. Основною ярою зерновою культурою є яра кукурудза, яка у структурі посівних площ займає 10 га, або 1 %.

При вирахуванні урожайності на перспективу враховували показники урожайності, які були досягнені за останні 10 років, а також бралося до уваги нові досягнення науки і передових господарств. На перспективу урожайності сільськогосподарських культур по господарстві Космацької сільської ради буде зростати, що видно із нижче наведеної порівняльної таблиці 15.

Таблиця 15.

№

п\пр.

Назва сільськогосподарських культур

Урожайність ц\га по роках

1990 р.

1995 р.

2001 р.

1.

Зернові – всього:

озиме пшениця

озиме жито

ярий ячмінь

овес

15,5

18,4

15,9

16,9

9,3

13,5

15,5

16,0

30,0

8,0

21,2

24,0

18,0

22,0

15,0

2.

Льон – волокно

9,0

6,9

10,0

3.

Картопля

60,0

90,0

120,0

4.

Коренеплоди

146

300,0

400

5.

Багаторічні трави(сіно)

-

45,0

50

6.

Багаторічні трави на корм

111

150

200

7.

Однорічні трави на корм

30

89

150

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Порівняльна економіко-географічна характеристика Одеси та Луцька
Метою дипломної роботи є порівняльна економіко-географічна характеристика міст Одеси та Луцька, дослідження економічного та соціального розвитку міст. Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні завдання: ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Сучасні проблеми розвитку і розміщення металургійних районів України
Металургійний комплекс є одним з найголовніших комплексів держави. Без металургії як виробника конструкційних матеріалів неможливий розвиток машинобудування, а в зв'язку з цим і розвиток науково-технічного прогресу, її ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено