Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Про нас
  • Контакти

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Охорона природи

Кліматичні умови району в цілому сприятливі для вирощування наступних сільськогосподарських культур: льону, зернових культур. Однак малосніжна зима з частими відлигами приводить до вимерзання та випрівання озимих зернових і багаторічних бобових трав, а зливні дощі влітку сприяють ерозії ґрунтів на схилах та вимоканню рослин на рівнинних ділянках, а також для розвитку тваринницьких галузей, зокрема для ведення скотарства та вівчарства.

Територія Космацької сільської ради розміщена в умовах передгірського та частково в умовах складного розчленованого гірського рельєфу. Рельєф передгірської місцевості відносно рівний з добре вираженим мікрорельєфом, який характеризується невеликим пониженням та видолинками водного характеру. В гірській частині переважають еродовані положисті та складисті схили різної крутизни та експозиції, які порізані ярами та балками. На схилах гір обробляють лише невеликі земельні ділянки. Вершини гір, як правило, зайняті лісом та природними карповими угіддями.

Найбільш поширеними ґрунтами на території села Космач є дернові глибокі глеюваті і неоглеєні легкосуглинкові, дернові глибокі глейові легкосуглинкові ґрунти, буроземно-підзолисті, бурі гірсько-лісові опідзолені поверхнево-оглеєні легкосуглинкові ґрунти, бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі щебенюваті легкосуглинкові ґрунти помірного поясу.

Материнськими і ґрунтоутворюючими породами служать делювіальні суглинки, елювій-делювій Карпатського фліщу, давньоалювіальні і сучасні алювіальні відклади.

Вода – один із найважливіших екологічних чинників, без якого життя неможливе. Для забезпечення населення якісною водою, придатною для пиття і господарських потреб та попередження забруднення джерел поверхневих і підземних вод, законодавством України встановлені санітарно-захисні зони.

З цією ж метою встановлені санітарно-захисні зони навколо кладовищ. В даному земельному масиві не видержано санітарних зон між населеним пунктом і господарськими дворами, оскільки територія села вже сформована.

З метою створення та підтримання сприятливого водного режиму, поліпшення санітарного стану річок і водоймищ, охорони від замулювання продуктами ерозії ґрунтів від забруднення, а також запобігання інших шкідливих дій на території господарства встановлені природоохоронні зони і прибережні смуги малих річок, водоймищ, каналів, тощо.

Прибережні смуги встановлені для річки Манявка та невеликого струмка який протікає на території Космацької сільської ради. Також біля меліоративних каналів було відведено з ріллі 4.0 га.

В межах водоохоронних зон заборонено:

- застосування авіації з метою внесення отрутохімікатів для боротьби з шкідниками;

- будівництво сховищ для зберігання мінеральних добрив і пестицидів;

- використання пестицидів, на які не встановлено гранично допустимі концентрації;

- будівництво тваринницьких комплексів без забезпечення підвищеної очистки стічних вод.

В межах прибережних смуг забороняється:

- систематичне розорювання ріллі, сінокосів, пасовищ;

- застосування отрутохімікатів;

- випас худоби та організація літніх таборів для худоби;

- оранка, дискування, фрезування землі на відстані ближче 3 метрів від бровки русла.

На території охоронних зон та прибережних смуг необхідно:

1) суворо дотримуватись вимог щодо першочергового впровадження комплексу протиерозійних заходів, особливо по залуженню та створенню прируслових насаджень;

2) забезпечувати запобігання доступу забруднених стічних вод з території виробничих центрів, господарських дворів в русла річок, струмків;

3) поліпшувати захисні функції трав'янистої та деревно-чагарникової рослинності ґрунтозахисного і водоохоронного значення.

Третім найважливішим екологічним чинником, який потребує охорони та систематичного контролю за його станом, є атмосферне повітря. Найбільшими джерелами забруднення у сільськогосподарських підприємствах найчастіше зустрічаються такі: викидні гази двигунів тракторів, автомобілів, комбайнів та інших машин, які використовуються на виробництві, викиди промислових та побутових підприємств – котелень, цехів з переробки сільськогосподарської продукції, випаровування в повітря шкідливих газів з тваринницьких ферм, зокрема при несвоєчасній очистці приміщення та неправильному зберіганню гною, випаровування нафтопродуктів при неправильному їх зберіганні та використанні, втратах на машинних дворах, у майстернях, сховищах пального і мастил, накопичення у тваринницьких приміщеннях аміаку, вуглекислого газу та шкідливих мікроорганізмів при відсутності належної вентиляції.

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Характеристика Нової Зеландії
Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

Передумови розвитку соціальної інфраструктури в Чемеровецькому районі
Сукупність підприємств і закладів обслуговування на певній території утворює мережу обслуговування, яку називають соціальною інфраструктурою. Населені пункти, в яких розміщені підприємства сфери послуг, називають центрами обслу ...

Проект відведення земельної ділянки під ковбасний
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадаст ...

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено