Охорона природи
Рослинний і тваринний світ є важливим біотичним чинником впливу на екологічні системи довкілля. Екологічна ситуація як у в державі, так і в нашому Богородчанському районі, незважаючи що більшість великих промислових підприємств на даний час не є основними забруднювачами довкілля, все-таки непомітно погіршується. Особливе занепокоєння в нашій Космацькій сільській раді яке в певній мірі має відношення до рослинного та тваринного світу, викликають водойми які перетворюються у стічні канави, втрачають свою водність і геометричні параметри, а (сільські ставки) стають вогнищем антисанітарії.
Практично “стихійним лихом “ яке охоплює не лише населені пункти Космацької сільської ради, але і саме господарство яке розташовується в даному регіоні – є утворення диких сміттєзвалищ, що в свою чергу погіршує умови існування тваринного світу, приводить до загибелі рослинної флори.
Зусилля уряду та органів місцевої влади є недостатнім для вирішення нагальних екологічних проблем які склалися в даній сільській раді та і взагалі в районі в першу чергу з причин недостатнього фінансування екологічних програм та заходів які є наміченими в даному господарстві. Водночас зарубіжний та й власний досвід свідчить про те, що певні екологічні проблеми можна вирішити і реалізувати за участю громадськості, місцевих громад, за підтримки влади, підприємців, фінансових та комерційних структур, цільових фондів тощо.
Надзвичайно великий вплив на екологічну ситуацію у Космацькій сільській раді, стан охорони і примноження флори і фауни справляє комплекс агротехнічних робіт, які проводяться в не державних сільськогосподарських підприємствах. Агротехнічні роботи являють собою методи захисту рослин від хвороб та шкідників шляхом внесення органічних та хімічних добрив, але неправильне та понаднормове внесення цих добрив приводить не лише до забруднення навколишнього середовища, а й до загибелі цих же рослин, зниження їх урожайності та до загибелі корисних тварин. Також слід звернути увагу при значних втратах птахів та звірів на час сінокосіння та збирання врожаїв, де частина звірів гине просто під колесами та ріжучими елементами агротехнічних машин.
Отже, для того, щоб не забруднювати навколишнє середовище, сприяти охороні природи та примноженню флори та фауни у даному господарстві та і взагалі по всій території Космацької сільської ради, потрібно:
1. Правильно та грамотно вести комплекс агротехнічних заходів.
2. Сприяти збереженню та примноженню птахів та інших тварин, що існують у природному ареалі на території господарства.
3. Проводити різного виду економічні програми, зокрема пропаганди природоохоронних знань, серед працівників господарства, залучення до екологічної освіти широких верств населення, особливо молоді, школярів.
4. Створювати заказники та заповідники невеликих площ з метою охорони рідкісних та зникаючих рослин та тварин.
Щодо меліорації земель, то за даними обліку та інвентаризації станом на 1.11.1985 р в селі Космач проводилося осушення земель розташованих майже в рівнинній частині земель Космацької сільської ради – розширеній долині ріки Бистриці Солотвинської. Як виявлено під час польового обстеження на території сільської ради в цілому 181,1 га земель перезволожених, а подекуди і заболочених.
Основними причинами перезволоження земель являється близьке залягання щільних, водонепроникних меліорованих порід. В умовах великої кількості атмосферних опадів та незначного схилу на цих землях виникає заболочення. В окремих незначних випадках причиною заболочення земель є вклинювання підгрунтових вод (джерел).Діючих ярів на території населеного пункту немає.
Інші цікаві матеріали
Порівняльна економіко-географічна характеристика Одеси та Луцька
Метою
дипломної роботи є порівняльна економіко-географічна характеристика міст Одеси
та Луцька, дослідження економічного та соціального розвитку міст.
Для
досягнення поставленої мети вирішувалися наступні завдання:
...
Водоспади Південної Америки
Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в
око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір,
великих плоскогір'їв і низин.
Уздовж усього західного узбережжя на т ...
Географія Сахари
Сахара -- це не просто назва, насамперед це найбільша
пустеля світу, фізико-географічна країна, що має загадкову історію походження і
цікаве сьогодення. Її площа -- 8,7млн. км2, що складає 1/3 площі
материки. Вона розмі ...