Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Охорона праці

На вершинах високогірних районів не потрібна побудова високих сигналів , так як із землі відкривається широкий огляд місцевості, але сходження на гірські вершини з матеріалами для будівництва кам’яних турів є досить складним і небезпечним альпіністським завданням .

Вмістах будують сучасні висотні будинки, вони перешкоджають взаємному баченню між існуючою сіткою, тому геодезисти.

Лісозаготовчі роботи.

Для виконання лісозаготовок організується спеціальна партія, забезпеченням необхідними засобами транспорту, інструментами і обладнанням. Більшість нещасних випадків на лісозаготовчих роботах відбувається в зв’язку з падінням сучків, небезпечних дерев, завалом шляхів і інше.

Тому в першу чергу лісозаготівельники повинні підготовити площадку: очистити ділянку лісосіки від небезпечних дерев і відмежувати небезпечні зони, а також розбити місце лісозаготівель на лісосіки, встановити шляхи трільовки, лісовозні дороги, ділянки зрізання відходів ,сучків, провести побудову складів лісу.

Підготовка до робіт проводиться під керівництвом бригадира, а контролює і перевіряє підготовку міроприємств керівник робіт і інженер по техніці безпеки і охороні праці.

Лісорубні бригади працюють так, щоб вони не наближались ближче 50м. Кожна бригада забезпечена справними інструментами: бензопилою з гідроклином, вилкою, домкратом, сокирою, сучкорізкою, лебідкою і інше. До початку робіт бригада повинна підготувати робоче місце: вирубати молоді дерева і кущі, розчистити дороги для відходу від пня в момент падіння дерева на відстань 4-5м під кутом 45С до осі падіння дерев. В зимовий час при зрубуванні дерев потрібно розчистити сніг на шляху відходу від пня .Не можна залишати високі пні , так як вони будуть мішати при трільовці лісу.

Зрізання починається з підрізу дерева з боку, на який намічено його падіння. Дерево звалюють вилкою, деревовалом, домкратом, гідроклином. Після валки приступають до обрізування сучків. Обрізчик повинен розміститися з протилежного боку дерева, де обрізають сучки. Починають зрізати від основи дерева до його вершини. Вивіз лісу відбувається за допомогою трактора волоком по очищеній території. Навантажують на залізно дорожні платформи і автомашини за допомогою лебідок, трактором через спеціально побудовані мачти з блоками, вимушені створювати нову геодезичну основу міста і будувати нові сигнали на будинках висотних домів міста. Така робота вимагає відповідних мір безпеки.

Робота по будівництві геодезичних сигналів вимагає добре підготовленого персоналу, що пройшов спеціальну курсову підготовку з вивченням безпечних методів роботи на висоті. Всі відповідальні роботи по будівництві і підніманню сигналу від початку до кінця здійснюється при безпосередньою участю керівника робіт.

Місця будівництва, тип висоту знаків установлює інженер, його завдання записує в перший розділ карточки побудови знаку. Типи знаків бувають різні в залежності від матеріалів, висоти і географічних умов місцевості. Звичайно бувають дерев’яні сигнали, рідше металічні, а в горах кам’яні тури.

Керівник робіт вибирає місце для таборуна відстані від будуючого пункту не менше 3-х висот сигналу. Розміщення складів матеріалів, механізмів, транспортних засобів не ближче від однієї висоти знаків .на такій ж відстані від місця побудови ділянку розчищають від кущів і вирівнюють її від ям і горбів. Чистота на площадці підтримується щоденно до кінця роботи. Робота по будівництві, збиранні і підніманні складних сигналів повинна виконуватись із дотримання правил техніки безпеки .

Через деякий час виникає необхідність ремонту і заміни старих знаків.

Степінь обновлення установлюється при обслідуванні старих знаків, обслідування виконується кваліфікованими геодезистами , що мають спеціальну підготовку по техніці безпеки. Огляд починається з огляду основних кріплень, драбин і інших деталей . Сигнали, у яких основні стовпи підгнили менше 1/7 діаметра, можуть бути поновлені шляхом ремонту. При прогниванні стовпа на глибину більше 1/7 діаметра сигнали повинні бути замінені новими.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільство в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Рослинний світ Карпат
Карпати ─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віко­вічними лісами, бурхливі ріки, кришталево прозорі високо­гірні озера — «морські очі», барвистий килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено