Економіка, організація і планування робіт
- передача відомостей до центральної бази даних автоматизованої системи ведення державного кадастру.
Реєстрація - це внесення в реєстри (списки, описи, переліки, відомості, спеціальні книги) записів про особи, предмети, певні факти тощо з метою обліку, надання їм законної сили. Державна реєстрація - це процес, необхідний для виникнення, зміни, переходу, обмеження і припинення прав власності або інших прав.
Таким чином, державна реєстрація земельних ділянок - це система юридичних та технічних дій із закріплення прав І власників землі та землекористувачів на земельні ділянки та нерухомість відповідно до чинного законодавства, на основі документів, що підтверджують ці права.
Підставою для реєстрування будь-якої земельної одиниці, незалежно від її адміністративного підпорядкування, є документи, єдиного для держави зразка, серед яких: державний акт на право власності; державний акт на право постійного користування землею та договори оренди землі.
При реєстрації земельних ділянок приватної форми власності на землю спочатку реєструють землі, передані громадянам для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель (присадибна ділянка) та для ведення селянського (фермерського) господарства, для садівництва, дачного і гаражного виробництва. Окремо реєструють земельні ділянки громадян, надані їм у користування як постійне, так і тимчасове. Після цього проводиться підсумок всіх земель переданих у приватну власність і наданих у користування.
Загальну площу земельних ділянок записують на основі документів, які підтверджують право власності, право користування землею. Що до кожного виду власності і користування землею вказують назву документу, на основі якого проведена реєстрація, його номер і дату видачі власнику землі і землекористувачу або номер і дату прийняття рішення.
Після реєстрації кожної земельної ділянки залишають відповідну кількість рядків для внесення поточних змін.
Облік кількості та якості земель.
Облік кількості земель забезпечується проведенням кадастрових зйомок. Основним чинником, що визначає всі параметри кадастрових зйомок, є вимоги до точності та Детальності відображення земельно-облікових одиниць, які зумовлені зростанням ролі землі в ринковій економіці, особливо при оподаткуванні її власників і землекористувачів та при купівлі-продажу землі. Ці вимоги, у свою чергу, визначаються цільовим призначенням, якістю і максимальними можливостями відображення на плані земельно-облікових одиниць інформації.
Облік якості земель у складі державного земельного кадастру забезпечує одержання необхідних і вірогідних відомостей для вирішення важливих завдань регулювання земельних відносин у країні. Його дані є базою для бонітування фунтів і представляють собою порівняльну оцінку фунтів за основними природними властивостями, що мають сталий характер та істотно впливають на урожайність сільськогосподарського культур в природних кліматичних умовах.
Як правило, ґрунтове обстеження односторонньо характеризує стан земель за особливостями ґрунтового покриву. Агрохімічне обстеження дає інформацію про забезпеченість ґрунту поживними речовинами з виділенням мало, середньо, і високо забезпечених азотом, фосфором і калієм. Геоботанічне - включає характеристику природних кормових угідь за складом травостою. Меліоративне обстеження характеризує землі за глибиною залягання ґрунтових вод і ступенем зволоження з виділенням земель, що вимагають гідротехнічних, агротехнічних, культуртехнічних меліоративних заходів. При цьому виділяють землі з різною глибиною залягання ґрунтових вод.
До обліку кількості та якості земель належать такі характеристики:
- характеристика кількості земельних ділянок;
- характеристика земель за складом угідь;
- характеристика якісного складу угідь.
Бонітування ґрунтів.
Бонітування ґрунтів є логічним продовженням комплексних обстежень земель і передує їх економічної оцінці. Основна мета бонітування ґрунтів полягає у визначені відносної якості ґрунтів за їх родючістю тобто в встановлені, скільки разів один ґрунт кращий або гірший від іншого за своїми природними і стійко набутими властивостями. Об’єктом бонітування – це ґрунт виражений суворо визначеними таксономічними одиницями, встановленими за матеріалами детального ґрунтового обстеження.
У зв’язку з цим бонітування ґрунтів проводять за ґрунтовими різновидностями або групами ґрунтів, рівноцінних за господарською придатністю, які залягають на одних і тих же елементах рельєфу, подібних за умовами зволоження і внаслідок цього, близьких за агрофізичними і агрохімічними та іншими природними властивостями які впливають на урожайність сільськогосподарських культур. При бонітуванні необхідно брати до уваги урожайність на різних виробничих групах ґрунтів у межах земельно-оціночного району при порівняльному рівні агротехніки і інтенсивності землеробства.
Інші цікаві матеріали
Кліматичні фактори
Актуальність
теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь
місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат
залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...
Заповідник “Гуцульщина” Національний природний парк «Гуцульщина» створений
Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента
України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району
Івано-Франківської області й охоплює площу в 32271 гектарів. Із цієї
площ ...
Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність
теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика
частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи
спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...