Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Огляд літератури.

Зміна земельних відноси в Україні, в основі яких лежить форма власності на землю, ще не забезпечує сама по собі ефективного використання і охорони земельних ресурсів, спрямованих на запобігання не обґрунтованого вилучення земель сільськогосподарського призначення, захисту їх від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Але, не применшуючи ролі земельних відносин, потрібно зазначити, що це тільки перший крок аграрно-селянського відродження, перший крок до продовольчої безпеки нації охорони земельних ресурсів.

Наступним важливим кроком для досягнення поставленої мети є створення ефективної системи управління земельними ресурсами, яка би з допомогою відповідних методів, прийомів або способів забезпечила реалізацію земельної політики держави в життя. Загальний висновок з вищесказаного полягає в тому, що зміна форм власності на землю ї майно плюс ефективна система управління земельними ресурсами дадуть переконливу відповідь на проблеми раціонального використання і охорони земельних ресурсів; подальшого зростання добробуту суспільства; відродження у селян почуття дбайливого власника і господаря землі, їх приватновласницької і підприємницької психології. Розглядаючи проблеми доцільності і необхідності створення ефективної системи управління земельними ресурсами, особливої уваги заслуговує система «рамкових» законів, основою для яких є Конституція України, прийнята 28 червня 1996 року, що містить основні засади земельного ладу в державі, визначило конституційну структуру та статус органів державної влади та місцевого самоврядування.

Реформування земельних відносин в Україні базується на все сторонніх даних про землю, які містить державний земельний кадастр. Зем­ля, виконує багато різних функцій (включаючи і функції основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та об'єкта не­рухомості в народному господарстві в цілому). Є в сучасних умовах од­ним із важливих ресурсів і факторів функціонування економіки терито­рій. Земельний кадастр як наука вивчає загальні відомості, принципи і закономірності формування і функціонування земельних ділянок як об'єктів земельно-правових відносин, просторового базису, головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та природного ресурсу.

Інститутом державного регулювання земельних відносин нових власників землі, землекористувачів, у тому числі орендарів, безперечно, мають бути дані земельного кадастру, на підставі яких державні органи забезпечують диференційовані ставлення плати за землю, залежно від якості земельних ділянок та їх розташування, здійснюють заходи щодо економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, відшкодування збитків власникам землі та землекористувача і втрат сільськогосподарського виробництва.

Отже, успішна реалізація земельної реформи в Україні тісно пов’язана із станом організації державного земельного кадастру, призначеного для забезпечення органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і громадян відомостями про використання земель.

Земельний кадастр, як система відомостей і документів є сукупніс­тю земельно-кадастрової документації, матеріалів та інформацій про правовий режим земельного фонду, його розподіл серед власників землі, землекористувачів, про кількісні характеристики і народногосподарську цінність земель.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Соціальна інфраструктура України
Розвиток продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними показниками: - величина валового суспільного продукту; - національний доход; - частка національного доходу для споживання та н ...

Характеристика Нової Зеландії
Нова Зеландія - найкрасивіша країна світу. Цей дивовижний оазис райського життя розташований в південно-західній частині Тихого океану, на двох чудових островах - Південному та Північному, розділених протокою Кука, а так ...

Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми. Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько 1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено