Державна реєстрація земельних ділянок
Виконавці робіт можуть і надалі використовувати при виконанні землеустрою та наданні інформації в електронному вигляді місцеві системи координат в межах відповідних адміністративно-територіальних утворень,
де вони використовувалися до 01.08.2002 року. Подальше використання місцевих систем координат можливе лише за умови, що на відповідні місцеві системи координат існують або будуть передані фізично до регіональної філії Центру ДЗК ключі переходу від місцевої до державної системи координат СК-42 або умовної системи координат 1963 року та існує технічна можливість переобчислення координат метричних даних, представлених у встановленому форматі обміну земельно-кадастровими даними на магнітних носіях з застосування прикладного програмного забезпечення.
Попередня перевірка відповідності структури обмінного файлу виконується утилітою In4VisualTester, яка розроблена і розповсюджується Центром ДЗК при Держкомземі України. Якщо структура обмінного файлу відповідає вимогам, то подальша перевірка виконується програмою “Гектар” (надалі ПК “Гектар”), що розроблена і поширюється Івано-Франківською регіональною філією Центру ДЗК.
В програмі “Гектар” перевірка обмінного файлу проводиться в такій послідовності :
1) перевіряється блок “КВАРТАЛ” і наявність в ньому всіх обов’язкових дескрипторів і полів. Особливу увагу слід звернути на позначення системи координат та відповідність поданим у файлі координатам ;
2) перевіряється блок “ДІЛЯНКА” і наявність в ньому всіх обов’язкових дескрипторів і полів. Особливу увагу слід звернути на : номер ділянки, відомості про землекористувача, цільове використання, підставу виникнення права власності;
3) перевіряється блок “УГІДДЯ” і наявність в ньому всіх обов’язкових полів, код угіддя, відсутність розривів між угіддями, правильність подання вкраплених угідь;
4) перевіряється блок “СУМІЖНИКИ”. В метричних даних цього блоку повинні бути подані частина границі ділянки, що межує із даними суміжниками, а в семантичних даних подається назва суміжника;
5) перевіряється топологічний зв’язок між вузлами контурів.
Далі перевіряється правильність поданої в обмінному файлі інформації і її відповідність технічній документації, коректність подання метричної інформації блоків .
Перевірений і, в разі потреби, виправлений обмінний файл експортується для нанесення на електронну карту для перевірки координат і розміщення ділянки відносно інших ділянок, формат експорту залежить від ГІС, що використовується оператором. Якщо координати подані в СК-63, то використовуються растрові електронні карти, що створені в Регіональній філії або електронні карти крупнішого масштабу створені районними відділом регіональної філії ДЗК. Для контролю метричних даних в місцевих системах координат використовуються наявні у відділі растрово-векторні електронні карти у відповідних системах координат.
Якщо структура, обсяг обов’язкової інформації та координати обмінного файлу не відповідають вимогам, то технічна документація разом з цифровим носієм, на якому подавався обмінний файл, повертається виконавцю робіт для доопрацювання разом зі списком конкретних вимог та зауважень у вигляді протоколу перевірки, відповідно до яких необхідно внести зміни і доповнення. Також виконавцю виписується рахунок за повторне приймання обмінного файлу – коди послуг : 06, 10, 14, 18, 22, 26, 30, 34, який оплачується виконавцем.
Після здійснення процедури перевірки і позитивному висновку на титульному листі робиться відмітка про приймання обмінного файлу.
Прийнятий обмінний файл, протягом одного робочого дня, надсилається оператором електронною поштою до управління державної реєстрації Регіональної філії. Відправку рекомендується робити ввечері, перед закінченням робочого дня – надсилаються всі прийняті за день обмінні файли.
У разі негативного висновку державної землевпорядної експертизи або необхідності доопрацювання технічної документації, відмітка про приймання обмінного файлу анулюється, що вимагає оновлення обмінного файлу згідно змін, які повинні бути проведені у технічній документації та проходженні процедури повторного приймання обмінного файлу. Відмітка дійсна протягом трьох місяців.
Виконання державної землевпорядної експертизи технічної документації або державної реєстрації договорів оренди землі можливо тільки за наявності відмітки про приймання обмінного файлу.
Якщо рішення про надання земельної ділянки є кінцевим, оператор заповнює реєстраційну картку, відомості в якій підтверджуються підписом із зазначенням прізвища, ініціалів керівника виконавця робіт та печаткою. Реєстраційна картка друкується за відомостями, що зчитуються з обмінного файлу при допомозі ПК “Гектар”, або при допомозі програмного комплексу “Друк РК”, який розроблений і розповсюджується Центром ДЗК.
Інші цікаві матеріали
Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для
складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною
необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і
прогнозування природних і техно ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...
Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна
ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його
процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні
демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...