Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Нормативна грошова оцінка земель

Характеризуючи таблицю 3.8.1.1., можна сказати, що нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь по населеному пункту с. Ковалівка складає: по ріллі (площа 212,6га) — грн., по багаторічних насадженнях (площа 17,0га) — 8702,5 грн., сінокосах (площа 28,9га) — 56293,3 грн., пасовищах (площа 33,2га) — 78624,1 грн. В цілому нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь складає 1875519,1 грн.

2. Нормативна грошова оцінка населеного пункту

Практичне здійснення земельної реформи, впровадження приватної власності на землю, платного характеру потребують економічного меха­нізму регулювання земельних відносин, основою яких є оцінка землі.

Наявність оцінки землі дає можливість органам місцевого самовря­дування, поряд з нормативно-організаційними методами управління роз­витком території, реалізувати свої повноваження на підставі створення економічних умов раціонального використання земель, забезпечити їх фінансово-економічну базу за рахунок отримання плати за землю.

Нормативна грошова оцінка земель села здійснена відповідно до чинного законодавства України з метою створення умов для економічного регулюван­ня земельних відносин при передачі землі під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земе­льної ділянки, здійснення оренди, ціноутворенні, визначенні ставок зе­мельного податку.

Законодавчими актами України визначено, що грошова оцінка зе­мель є невід’ємною складовою державного земельного кадастру.

Нормативна грошова оцінка земель села проведена відповідно до Порядку гро­шової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (затвердженого наказом Держкомзему України, Держкоммістобудування України, Мінсільгосппроду України та УААН від 27 листопада 1995р. №76/230/325/150).

Нормативна грошова оцінка земель визначається поетапно.

На першому етапі визначена базова оцінка одного квадратного ме­тра земель. На другому етапі - вартість земель для економіко-планувальних зон.

На останньому етапі - визначалась нормативна грошова оцінка одного квадрат­ного метра земельної ділянки певного функціонального використання з урахуванням локальних факторів у межах економіко-планувальних зон.

Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель є матеріали інвентаризації земель населеного пункту, проект роздержавлення і привати­зації земель, матеріали економічної оцінки земель та бонітування ґрунтів, земельно-облікові матеріали, генеральний план забудови, статистичні та нормативні дані про витрати на облаштування території.

В основу нормативної грошової оцінки земель населених пунктів покладено витрати на освоєння та облаштування території, норму прибутку і норму капіталізації доходу, функціональне використання та місце розташування земельної ділянки.

Нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь у межах населеного пункту розрахована за рентним доходом, що створюється при виробницт­ві зернових культур на різних ґрунтах і визначається за даними економі­чної оцінки земель, проведеної в 1988 р. та матеріалів бонітування ґрунтів 1993 року.

Нормативна грошова оцінка земель села визначена окремо для забудованих те­риторій та сільськогосподарських угідь.

Нормативна грошова оцінка населеного пункту розрахована на при­кладі с. Ковалівка Ковалівської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області.

Село Ковалівка розташоване на віддалі 10км від районного центру, з чисельністю населення 1268

осіб. Площа села становить 378,2га. За функціональним призначенням територія населеного пункту є сільська. Село електрифіковане. Централізоване водопостачання, тепло-постачання

та каналізація відсутні.

Вихідними даними для проведення нормативної грошової оцінки є право установчі документи про статус населеного пункту та його межі, дані державного земельного кадастру про правовий природний та господарський стан земель, дані державної та відомчої статистичної звітності, що характеризують інженерно-транспортне облаштування.

Для визначення базової вартості одного квадратного метра земель с. Ковалівка були використані дані статистичної звітності окремих вартісних показ­ників інфраструктурного облаштування території. Ці та інші ви­трати показані в таблиці 3.8.2.1.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Інші цікаві матеріали

Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
Територія України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін. Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років нинішнього століття. Територія і населення району має с ...

Економіко-географічна характеристика Чілі
Чилі - держава на Південному - Заході Південної Америки. На Півночі межує з Перу, на Сході - з Аргентиною та Болівією, на Заході омивається водами Тихого океану. До складу території входять прибережні острови Чилійськог ...

Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і прогнозування природних і техно ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено