Рівень розвитку продуктивних сил
господарський продуктивний кіровоградський географічний
Рівень розвитку продуктивних сил характеризується рівнем розвитку аграрно-промислового комплексу і машинобудування, що виділяє його серед інших у Придніпров'ї та Україні.
Територія Кіровоградської області - це сукупність різних економічних елементів, а саме промислових вузлів, сільських господарств, та інших елементів.
В Кіровоградській області сформувалися два промислові вузли, а саме Кіровоградський і Олександрійський промислові вузли.
Кіровоградський промисловий вузол здебільшого спеціалізується на сільськогосподарському машинобудуванні і харчовій промисловості.
Олександрійський промисловий вузол спеціалізується на видобутку бурого вугілля і машинобудуванні. Розвинена видобувна промисловість. В Кіровоградській області видобувається хром, саме в цій області єдині в Україні поклади хромових руд - Середнє Побужжя. Ведучими в області є галузі, пов'язані з агропромисловим комплексом, тобто харчова промисловість, сільськогосподарське машинобудування й будівельна індустрія. Харчова промисловість дає близько 45% валової продукції області й представлена 11 цукровими заводами, 5 заводами з виробництва спиртних напоїв, рядом м'ясокомбінатів, маслозаводів і маслоробних підприємств
У зв'язку із сільськогосподарською спеціалізацією області, основним напрямком машинобудування є забезпечення потреб сільського господарства й переробної промисловості необхідною технікою й запасними частинами.
В сільському господарству області виробляється 31,5% валового національного продукту. В загальному об’ємі валової продукції сільського господарства частка області складає 4,1%, в тому числі рослинництво - 8,5%, тваринництво - 3,1%. Це свідчить про високий розвиток сільського господарства.
Інші цікаві матеріали
Генезис океану
Об’єкт: океан.
Предмет: генезис океану.
Мета курсової роботи: встановити походження світового
океану.
Завдання: підрозділ Світового океану на окремі частини,
будова земної кори в області океанів, основні риси ре ...
Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа
національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний
характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує
суперечність: між власником землі та органами ...
Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є
той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення
конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках.
Потрібно відзначити:
якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...