Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Ріки України

3 сторінка. Дива дивні (сторінка цікавої гідрології)

ІІІ. Зберегти навічно.

1 сторінка. Животоки

(Про значення малих річок)

2 сторінка. Золота вода ( .нам вона непотрібна, зберегти .)

3 сторінка. Здорове життя можливе тільки на чистій Землі.

(Учням тема відома наперед і готуються до уроку під керівництвом учителя. Нижче подаються матеріали підготовки учнів і вчителя, які використовуються в ході проведення уроку)

Вчитель. Перша рубрика, яку я пропоную “написати” – “Диво дивнеє – вода”.

Перша сторінка – “Де ріка – там вода”

- А що ж то таке річка? Як ви думаєте? (Відповіді учнів)

- А що говорить народна мудрість про річку? Які знаєте прислів’я, приказки, загадки, висловлювання? (Відповіді учнів)

Вчитель. Леонардо да Вічні писав: “Коли ви опускаєте руку у текучий потік, ви доторкаєтесь до минулого для тих, хто живе вище за течією, і майбутнього для тих, хто живе нижче”.

Річки течуть на всіх континентах, забезпечуючи життя людині, тваринам, рослинам. Силою свого одвічного руху річки збагачують і змінюють зовнішній вигляд Землі. Каньйони, заплави, ущелини, широкі річкові долини, пороги, водоспади – все це створено водою, що стікає з височин до місця зустрічі з морем.

Рікою, на відміну від струмка, балки, канави, прийнято називати постійно діючий водостік, первісно утворений природним шляхом, що має течію води протягом року (а якщо пересихає чи перемерзає, то на короткий час і не щороку).

Але з появою на Землі людини річку треба розглядати не просто як природний об’єкт, а як співучасника економічного і соціального розвитку людства. Саме в Україні ріки є основним джерелом водопостачання. В народі кажуть “Де ріка – там вода”. А що ж то таке вода? Для чого вона? Про це далі

2 сторінка. Вода – найцінніший мінерал на Землі.

- Чи справді це так? Для чого вона потрібна? (Відповіді учнів)

Вчитель. Так, потреба у воді не обмежується лише використанням її для пиття та приготування їжі. Людині вода необхідна і для підтримання чистоти тіла, забезпечення необхідних санітарних умов, для поливання вулиць (в містах), для поливання присадибних ділянок і інших потреб. З кожним роком витрати води на побутові потреби зростають. Якщо в середні віки житель міста обходився двома-трьома відрами води на добу, то сьогодні на одного жителя Ташкента припадає 1060 л води, Душанбе – 1113 л, Тбілісі – 911, Баку – 876 л, Москви близько 700 л.

Учень. В Україні у 1988 році витрата води на одного міського жителя в середньому становить 434 л на добу, а в таких містах як Луганськ, Дніпропетровськ, Маріуполь, Запоріжжя, Київ, Одеса – від 452 до 526 л на добу.

Нині вода залишається однією з найбільш використовуваних речовин для розвитку промисловості, сільського господарства, рибного господарства, транспорту, організації відпочинку населення.

Промисловість України використовує 53% загального обсягу водоспоживання, при чому майже 85% води витрачається на охолодження агрегатів у теплоелектроенергетиці, металургії, машинобудуванні, хімічній промисловості і тільки 15% - на виготовлення продукції.

Для виплавки 1 т сталі потрібно 218 м3 води, з них 30 м3 свіжої, на виробництво 1 т синтетичного волокна – майже 1100 і 237 м3 свіжої. Теплова електростанція при виробництві 1 тис. кВт./год. електроенергії безповоротно втрачає на випаровування до 6 м3 води.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Інші цікаві матеріали

Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності. Рекреаційні ре ...

Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю територію України складені топографічні карти ма ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено