Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Зовнішньоекономічні зв’язки території та участь у внутрішньодержавному поділі праці.

Зовнішньоекономічна діяльність.

У 2011 році підприємства області здійснювали торговельно-економічні зв'язки з 79 країнами світу.

Зовнішньоторговельний оборот товарами та послугами склав 299,9 млн. дол. США., у тому числі експорт - 211,4 млн. дол. США, імпорт - 88,5 млн. дол. США, або відповідно у 1,9 та 1,7 рази більше, ніж за 2010 рік.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі експорту товарів області займають Нідерланди (34,9%), Російська Федерація (27,7 %), Німеччина (9,5 %), Молдова (4,1 %) та Білорусь (3,2 %)

Імпорт продукції здійснювався з 54 країнами світу. Найбільші імпортні надходження здійснювалися з Сент-Вінсенту і Гренадінів (33,0%), Російської Федерації (19,8%), Німеччини (9,0%), США (7,7%), Італії (4,2%), Швейцарії (3,8%), Франції (3,6%). Активно розвивається міжрегіональне співробітництво з Нижньогородською, Тверською, Свердловською, Волгоградською областю Російської Федерації, Нижньосілезьким воєводством (Польща), Стаффордимирським графством Великої Британії, м. Сюйчжоу провінції Цьзянсу Китайської Народної Республіки, та провінцією Коджаелі Турецької Республіки.

Третину загального обсягу імпорту складають руди, майже чверть - механічне та електричне обладнання, решта - продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, жири та олії тваринного і рослинного походження, текстиль та вироби з нього.

Основна частка імпорту (26%) - це мінеральне паливо, нафта та нафтопродукти, 20% - машини та устаткування, 14% - продукція хімічної промисловості.

Найбільшими торговими партнерами області є Російська Федерація, Білорусь, Німеччина, Швейцарія.

Разом з цим в область продовжує надходити давальницька сировина, зокрема з Нової Каледонії, Німеччини та Індонезії. Поставки давальницької сировини становили 23 млн.дол. або майже половину загального обсягу імпорту. На давальницьких умовах виготовлялися чорні метали, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, одяг текстильний. Експорт готової продукції, що виготовлена з давальницької сировини, склав 45 млн.дол., або 46% загального обороту експорту області.

Більше 200 підприємств здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Товарообіг зовнішньої торгівлі області із зарубіжними країнами складає майже 75 мільйонів доларів США. Товарна структура експорту формується в основному за рахунок поставок машин та устаткування - 42% загального обсягу експорту, засобів наземного транспорту - 10%, текстильної продукції - 9% та продукції рослинництва - 10%.

Мал. 3 Експорт продукції Кіровоградщини (у відсотках).

Трудові ресурси області (без зайнятих в особистому підсобному господарстві осіб пенсійного віку) за станом на 01. 01. 2011 становлять 634,1 тис. осіб або 2,2% до України. В усіх сферах економічної діяльності зайнято 432,1 тис. осіб або 68,1% трудових ресурсів регіону. В їх складі значну питому вагу складають зайняті в матеріальному виробництві - близько 69%, у невиробничій сфері зайнято 31%.

Інші цікаві матеріали

Застосування інноваційних технологій навчання географії
1. Освіта — стратегічна основа розвитку особистості, суспільства, нації і держави, запорука майбутнього. У Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті визначено мету, пріоритетні напрямки державної полі ...

Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу, кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території Ук ...

Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено