Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Водні ресурси

Річкова мережа області досить густа. Переважають малі річки до 15 км. Найбільша річка Коломийщини Прут. Басейн Пруту – то живий організм, своєрідна екологічна система, що включає в себе прибережні зони і маленькі річки й потічки. У басейні Прута найбільшою водною артерією є Черемош.

Річка Прут – ліва притока р. Дунай, довжина якої 989 км.

Річка Лючка – проходить через селище Печеніжин та Яблунів, довжина її 51 км, впадає в р. Прут.

Річка Ворона – довжина 81 км, впадає в р. Бистрицю.

Інші річки:

р.Турка

довжина 40,7 км

впадає в р. Прут

р.Чорнява

довжина 63 км

впадає в р. Прут

р.Добровіка

довжина 29 км

впадає в р. Прут

р.Опрошина

довжина 26 км

впадає в р. Ворона

р.Товмачик

довжина 25 км

впадає в р. Прут

р.Сопівка

довжина 25 км

впадає в р. Пістинка

р.Коломийка

довжина 21 км

впадає в р. Прут

р.Грушка

довжина 13 км

впадає в р. Чорняву

р.Ставище

довжина 14,7 км

впадає в р. Чорняву

р.Сербінь

довжина 10,8 км

впадає в р. Опрашина

р.Вильховець

довжина 17,1 км

впадає в р. Прут

р.Косачівка

довжина 21,6 км

впадає в р. Прут

р.Мульчава

довжина 14 км

впадає в р. Опрашина

р.Березівка

довжина 17 км

впадає в р. Прут

р.Саджава

довжина 12 км

впадає в р. Прут

р.Стебник

довжина 14 км

впадає в р. Прут

р.Биленко

довжина 12 км

впадає в р. Опрашина

р.Млинівка

довжина 12 км

впадає в р. Прут

р.Рутка

довжина 15 км

впадає в р. Прут

Ріка Прут – ліва притока Дунаю. Витоки її починаються на північних схилах Чорногірського хребта на височині понад 1750 м над рівнем моря. Пруту має загальну протяжність 957 км (за іншими даними 910 км) з площею басейну біля 27,5 тис. км2.На території Івано-Франківщини має близько 150 км, а на Коломийщині його протяжність 40 км. Із своїх витоків і аж до Делятина ріка тече меридіально, пересікаючи Горгони і несе свої води з великою швидкістю 1,5- 3 м/сек. Русло тут кам’янисте, порожнисте з водоспадами (гуки), найбільший з них в Яремчі.

В межах Коломийщини дно долини ріки плоске і широке, русло утворює рукави, притоки, сторіччя. Тут лівий берег крутіший, порізаний ярами і балками, а швидкість течії сягає 1 м/сек

З правого Передкарпатського боку в Прут впадають притоки, які стікають з Карпат, що значною мірою визначає режим ріки. Режим Пруту характерний чистими паводками (свинями) в усі пори року, але найбільше підняття води буває влітку, коли в горах йдуть затяжні дощі, зливи.

Льодовий режим нестійкий. Середня тривалість льодоставу близько 45-50 днів, а в окремі роки в межах 10-80 днів. Найбільші притоки Пруту – Черемош, Рибниця, Містинка. Прут протікає через такі міста, селища як Яремча, Коломия, Заболотів, Чернівці.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень розвитку с ...

Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку. «Мультиплікац ...

Транспорт і зв'язок
Головною ціллю в транспортної галузі є більш повне, безпечне, якісне задоволення потреб населення та економіки району у послугах транспорту, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг і мостів, планомірни ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено