Складання планів земельних ділянок та поверхів будівель
В об'єм будівлі не включаються: об'єм відкритих балконів, об'єм прорізів і горища, які використовуються для технічних цілей.
Об’єм будівлі, яка складається з частин однакового призначення, матеріалу стін, конструкцій різної висоти при однаковій поверховості або при різній поверховості, але оцінюваних за цінником за однією і тією ж оціночною нормою, потрібно визначати як суму об'ємів складових частин.
Пояски, пілястри, напівколони і їм подібні архітектурні деталі, які не збільшують об'єм будівлі, в її об'єм не включаються.
Еркери (закриті балкони) і переходи включаються в об'єм будівлі і оцінюються разом із основною будівлею. Висота їх визначається як різниця висот від землі до верху перекриття еркера (або переходу) і до нижньої площини еркера (або переходу); лоджії і ніші у зовнішніх стінах не виключаються з об'єму будівлі.
Проїзди у будівлях не виключаються з об'єму будівель, якщо за висотою не входять у межі другого поверху; більш високі проїзди включаються в об'єм будівель у розмірі 50% об'єму (у світлі).
На поповерхових планах, складених при технічній інвентаризації, повинна бути проставлена нумерація квартир. Номери квартир на інвентаризаційному поповерховому плані повинні строго відповідати присвоєній нумерації (прибитим номерам) квартир на місці в будинку.
На поповерховому плані номери квартир (приміщень) розставляються наступним чином:
- для невеликих будинків (до 3-х квартир) державного, громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів і у всіх будівлях особистої власності на інвентарному плані біля головного входу у квартиру (приміщення) проставляється її номер і поряд, у вигляді дробу, надписується у чисельнику житлова площа та інша площа основного призначення (установ, лікувальна тощо), а у знаменнику - загальна площа квартири (приміщення);
- на інвентарному плані великих багатоповерхових будинків на площадці сходової клітки біля вхідних дверей у квартиру (приміщення) проставляється її номер, а на чистому полі плану на відстані 5-10мм від креслення проставляються номери квартир (приміщень) і дробом - житлова і загальна площа кожної квартири або площа основного призначення і загальна площа вбудованих приміщень.
На інвентарному плані проставляються номери житлових і нежитлових приміщень. Така нумерація необхідна при складанні листів підрахунку приміщень непрямокутної форми, складної конфігурації тощо, а також при складанні листів підрахунку-експлікації повністю на всі будівлі.
Нумерація житлових і нежитлових окремих кімнат виконується арабськими цифрами окремо щодо кожної квартири (приміщення) за годинниковою стрілкою, починаючи від входу.
Інші цікаві матеріали
Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на
відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається
актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності.
Рекреаційні ре ...
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці, торф
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відом ...
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні
продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть
використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових
ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...