Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Демографічні передумови

Загальну демографічну ситуацію в області характеризують такі основні показники, як кількість населення, його динаміка, віково-статева структура, природний приріст (додаток 1).

Так, за станом на 01. 01. 2010, загальна кількість населення склала 1810,5 тисяч, у тому числі міського - 1065,7, сільського - 744,8 тис. осіб. Порівняно з 1990 роком кількість населення області у 2010 р. скоротилась на 135,9 тисяч або на 7%. Природний приріст населення у 2010 році становив мінус 9,1 на 1000 населення, в той же час в Україні - мінус 7,5. Як видно, в області як і в Україні в цілому, набули інтенсивного розвитку процеси депопуляції населення, що проявляються в кількісному і якісному його складі.

Коефіцієнт народжуваності в області становить 7,4 на 1000 наявного населення, тобто він дещо менший, ніж в середньому в Україні (7,8), а коефіцієнт смертності - 16,5 на 1000 жителів - перевищує загальнодержавне значення (15,3). Досить високим є показник дитячої смертності: 13,2 на 1000 народжених при середньореспубліканському значенні 12,8.

Прогресує процес старіння населення, що призводить до збільшення економічного навантаження на працездатних, ускладнень у формуванні трудових ресурсів.

Віково-статева структура населення області характеризується наступними показниками. Особи, в молодшому за працездатний вік, складають 19,5% від усього населення, частка працездатного населення у працездатному віці - 56,4%, особи пенсійного віку-24,1%. На 1000 жінок припадає 866 чоловіків; на 1000 осіб працездатного віку - 774 особи непрацездатного, з них 346 дітей та 428 осіб старших від працездатного віку. Швидкими темпами відбувається зменшення кількості сільського населення порівняно з міським, внаслідок більш високої смертності в сільській місцевості, низької народжуваності та міграційних процесів.

Кількість трудових ресурсів області (без зайнятих в особистому підсобному господарстві осіб пенсійного віку) складає 922,6 тисяч. Кількість зайнятих в усіх сферах економічної діяльності - 749,3 тис. осіб, у тому числі 648,8 тис. в галузях економіки, 100,5 тис. осіб - в інших сферах економічної діяльності.

Основною причиною несприятливої демографічної ситуації в регіоні є низькі доходи населення, погіршення стану здоров'я, у тому числі у зв'язку із Чорнобильською аварією (статус постраждалих мають 968 279 осіб). Не втрачає актуальності проблема безробіття, забезпечення соціального захисту, що безперечно негативно впливає на розвиток продуктивних сил.

Інші цікаві матеріали

Ґрунти Українських Карпат
Ґрунт - це особливе природно-історичне тіло, складна поліфункціональна чотирифазна структурна система у поверхневій частині кори вивітрювання гірських порід, яка є комплексною функцією гірської породи, організмів, кліма ...

Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів, а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено