Територіальна структура і особливості розміщення господарського комплексу Київської області
На всіх історичних етапах Київщина була одним із важливих економічних і торговельних центрів Європи. На сьогодні Київщина - це один із найбільш розвинутих індустріально-аграрних регіонів України.
З урахуванням особливостей розміщення продуктивних сил на території області виділяються три господарських підрайони: Поліський, Київський приміський та Південний лісостеповий.
Спеціалізація галузей та виробництва: - Полісся: промислова переробка сільськогосподарської сировини; - Центральний приміський підрайон: спеціалізується на машинобудуванні, електроенергетиці, деревообробній, целюлозно-паперовій промисловості, має розвинуті легку та харчову галузі; - Південний лісостеповий підрайон спеціалізований на машинобудуванні, нафтохімічній, харчовій, зокрема цукровій, та легкій галузях промислового виробництва (додаток 4, додаток 5).
Основні промислові центри: - райони: Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Вишгородський, Києво-Святошинський, Макаровський, Обухівський, Сквирський; - міста: Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Васильків, Ірпінь, Переяслав-Хмельницький, Фастів.
Територіальну організацію продуктивних сил Київської області визначили історичні, природні, соціальні та економічні фактори, а також особливості суспільного й територіального поділу праці. Територіальна організація характеризується нерівномірністю розвитку та розміщення продуктивних сил, що необхідно враховувати під час здійснення регіональної політики.
Основний вплив на формування територіальної організації і територіальної структури продуктивних сил області справляють галузі її спеціалізації, а саме: підприємства харчової промисловості, машинобудування, хімічної і нафтохімічної, промисловості будівельних матеріалів та деревообробної і целюлозопаперової промисловості.
Білоцерківський промисловий вузол виділяється виробвицтвом продукції машинобудування і хімічної промисловості. Промисловий комплекс м. Києва спеціалізується на хімічній і нафтохімічній промисловості, машинобудуванні та металообробці, легкій і харчовій, хіміко-фармацевтичній промисловості.
київська область продуктивний господарський
Інші цікаві матеріали
Природні енергоресурси та їх використання
Природа багата
на енергоресурси. Їх раціональне використання дає можливість отримувати
відносно дешеву електроенергію, яка є менш небезпечною, ніж, наприклад, атомне
паливо і т.п. Однак, нераціональне і необачне викори ...
Пустельні примітивні ґрунти
Ґрунтозна́вство — наука про ґрунти, розділ
інженерної геології, що вивчає склад, будову і властивості ґрунтів,
закономірності їх формування і розвитку. Ґрунтознавство займається вивченням генезису,
еволюції, біопро ...
Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою
частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у
зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа –
це комплекс правових, е ...