Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС

В ідеальному випадку така карта повинна бути частиною (у змісті виділені шари) карти яка служить для прийняття різноманітних рішень по керуванню містом. В даний час варто орієнтуватися на масштаб 1:2000 - 1:10000. На первісному етапі можна обмежуватися масштабом 1:20000. Фрагменти можуть розглядатися в масштабі 1:500. Ще раз відзначимо, що говорячи про масштаб не мається на увазі сертифікований масштаб і спеціальні технології введення графічної інформації.

У більшості міст (єдине виключення - Самара в 1999р.) у міській адміністрації не вистачає засобів, щоб у достатній мірі і вчасно обладнати хоча б одне робоче місце для фахівця з зонування території. Таке робоче місце повинне містити в собі як мінімум персональний комп'ютер, кольоровий струминний принтер для чорнової печатки, якісний монітор (у 1996 році можна було обмежуватися 14-15 дюймами, у даний час варто використовувати як мінімум 17-19 дюймів) і відповідна графічна карта, факс-модем для використання ресурсів Internet. У процесі ведення пілотного проекту, факс-модем необхідний для оперативного і повноцінного зв'язку міських груп по зонування з центральним офісом і між собою. Слід зазначити, що тільки Bancroft Group здійснила технічне устаткування офісів у всіх містах (Санкт-Петербург, Пушкін, Новгород, Твер, Іркутськ), а після закінчення проекту залишила це устаткування в містах для продовження робіт з зонування. Це послужило відмінним стимулом для рішення задач зонування на сучасному рівні силами міських фахівців.

Інший аспект автоматизованого рішення задач зонування міської території - вибір і установка відповідного програмного забезпечення. До складу програмного забезпечення повинна входити ГІС-кінцевого користувача. Вибір такої системи найбільш відповідальний етап, тому що всі роботи з картою міста повинні вестися в цій системі, вона повинна забезпечити інтеграцію з міськими реляційними БД, вона повинна забезпечити підготовку матеріалів для печатки і розміщення в Мережі. При цьому її ціна значно вище стандартних програмних засобів для роботи офіса і складає звичайно кілька тисяч доларів. На початку першого пілотного проекту був проведений аналіз існуючих ГІС, у тому числі оригінальних вітчизняних розробок, і була обрана ГІС Maplnfo (приблизно 2.000 $) з мовою програмування MapBasic (приблизно 1.000 $). Така повна конфігурація дає можливість не тільки розробляти необхідні програмні засоби, а отже вирішувати інтелектуальні задачі зв'язані з просторовим аналізом даних, але і можливість одержувати додаткові копії ГІС за ціною всього 1000 $. У такий спосіб центральний офіс одержав можливість поставляти цей програмний комплекс у міста зі знижкою. Випливає втім помітити, що поки навіть така ціна для міських груп по зонуванню занадто висока.

Чому вибрали саме Maplnfo ? В перших було вирішено зупинитися на "фірмовій" системі, через надійність, повної сумісності із сучасними операційними системами й іншими розповсюдженими програмними комплексами, можливості використання різноманітного світового досвіду інших користувачів, одержання необхідних консультацій. Серед таких ГІС визнаними лідерами є Maplnfo (найпоширеніша ГІС у світі) і Arc/Info. Порівняння цих двох систем показує, що незважаючи на істотно більш низьку ціну і більш скромні вимоги до технічних ресурсів комп'ютера Maplnfo забезпечує рішення всіх задач, зв'язаних з міським зонуванням. Більш того вона традиційно більш підходить для роботи з міськими картами, має убудовану підтримку адресної схеми. Найважливішою якістю Maplnfo також є простота і природність інтерфейсу з кінцевим користувачем, що дозволяє не витрачати зайвого часу на навчання. Система не має зайвої строгості: вона не проводити перевірку топологічної коректності і дозволяє вводити і коректувати будь-яку графічну і табличну інформацію. Ця система цілком русифікована. Протягом часу використання вийшло кілька нових версій, що зробили систему ще більш зручної і розвили засобу обміну з іншими системами. До недоліків графіки можна віднести відсутність згладжених кривих (сплайнів), що зв'язано зі специфікою векторизації карти і традиційно для ГІС поряд з обмеженнями на можливість повороту таблиці і карти. Досвід показав, що дана система цілком задовольняє всім існуючим вимогам і має гарні перспективи використання надалі. В усіх вищезгаданих містах, за винятком Новгорода, проекти зонування велися на Mapinfo.

Перейти на страницу: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Інші цікаві матеріали

Польща
Площа країни – 313 тис. км2, чисельність населення – 38,6 млн. осіб (за цими показниками в Центральній Європі Польща поступається тільки Україні). Столиця – Варшава. Державний устрій – унітарна республіка. В адміністрат ...

Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія, Литва, Латвія. Пропонуємо стисл ...

Верхоянський район республіки Саха
Верхоянський район розташований на північному сході Республіки Саха (Якутія) в басейні річки Яна та її приток і відноситься до числа заполярних районів. Територія району складає 137тис. км 2.У улусі (районі) 30 населен ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено