Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС

Такий підхід був застосований у Новгороді. Розглянемо цей приклад докладніше, із указівкою службових таблиць, програм мовою MapBasic і способів відображення результатів. В адресній структурі (таблиці) 1045 елементів, її створення зайняло біля тижня. Основним джерелом служила карта масштабу 1:20.000 із указівкою границь кварталів і номерів кутових будинків. Карта була застарілої і деякого номера були відсутні, тому приходилося уточнювати схему у відділі головного архітектора міста. Крім адресної схеми в сучасних російських умовах необхідна таблиця перейменування назв вулиць. Така таблиця містить всього два полючи: стару назву і нова назва. Відзначимо, що нова назва може повторюватися, а старе - немає. Повторення відбувається у випадку двохкратного перейменування й у випадку поділу вулиці з перейменуванням. Така службова таблиця, як і сама адресна схема, робиться і змінюється в Mapinfo. У тому випадку якщо використовується тільки централізована БД, полючи якої містить добре перевірену й актуальну інформацію, їсти зміст вносити відповідні назви вулиць у таблицю адресної схеми і не проводити перейменування. Але як правило варто розраховувати на існування декількох БД, де імена вулиць можуть обновлятися, а можуть і не обновлятися. В адресній схемі, природно, ім'я кожної вулиці повинне бути тільки в одному варіанті.

В даний час система містить чотири службових програми, що запускаються і працюють у середовищі Mapinfo. У залежності від способу представлення вибірки з БД і структури адресної схеми з може бути більше або менше. Одна з них обробляє таблицю адресної схеми і запускається тільки один раз після створення чи схеми після її доповнення новими записами. Ця програма проставляє в графу "type" тип сторони вулиці - "пара" або "непара".

Ще дві програми обробляють таблицю вибірки з БД; одна видаляє знак простих лапок і запускається першої і тільки в разі потреби, інша приводить до стандартного виду назви вулиць у таблиці вибірки і перейменовує їх при необхідності, що робиться за допомогою таблиці перейменовування назв вулиць. Ці дві програми запускаються для кожної вибірки з БД. Програма спеціального геокодування працює довше інших. Вона обробляє таблицю вибірки приєднуючи до неї графічні крапкові об'єкти які володіють тими ж властивостями, що і крапкові об'єкти адресної схеми. Крім цього вона додає до цієї таблиці стовпець с' ім'ям "geocode_mistake_type" і заносить у нього коди результату геокодування. Програма обробляє також таблицю адресної схеми заносячи в додатковий стовпець "objects" кількість об'єктів з таблиці вибірки, що розміщені по даній адресі.

У ГІС Mapinfo існує стандартна програма геокодування. Але вона призначена для даних описаних у визначеному, не цілком зручному, стандарті. Таке геокодування не завжди проходить автоматично, і приходиться його доповнювати "ручним" геокодуванням. Засобу убудованого в ГІС мови MapBasic дозволяють побудувати більш ефективну, з урахуванням конкретної задачі і структури даних, програму геокодування.

Основні вимоги до цієї програми були: максимально можливий обсяг проведеного автоматично геокодування, вбудовування в таблицю вибірки стовпця з діагностикою полегшуючий пошук помилок у даних, приписування адресній схемі "вагових" характеристик для спрощення інтерпретації отриманих результатів, простота у використанні для кінцевого користувача не є фахівцем у ГІС -технологіях.

Просторовий аналіз отриманих результатів виробляється за допомогою стандартних засобів ГІС Mapinfo. Насамперед це тематичні карти. На основі таблиці вибірки з приєднаними графічними об'єктами можна робити різноманітні тематичні карти проводячи при цьому будь-які додаткові обчислення (у тому числі топологічні: включення об'єктів, перетинання областей і т.п.). Варто підкреслити, що можна представити інформацію в будь-якому виді, якому можна формально описати. Є також додаткова можливість швидко і наочно побачити результати геокодуовання за допомогою стандартної тематичної карти, що спирається на стовпець "objects" таблиці адресної схеми.

Перейти на страницу: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Інші цікаві матеріали

Нафтова промисловість України
Нафтова газова промисловість є складовою частиною паливно-енергетичного комплексу України. Нафта є не тільки цінним паливом, але й сировиною для різних галузей промисловості. Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) - це ...

Нормативна грошова
Здійснення контролю, обліку якості та кількості земель, впровадження приватної власності на земельні ділянки та платного характеру використання потребують чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин, ...

Територіально-виробничі комплекси України
Із середини 50-х років чітко намітилися регіональні проблеми, пов’язані з великомасштабним залученням у господарський оборот великих джерел ресурсів з метою створення нових баз нафтової, газової, електроенергетичної й і ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено