Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС
Використання ГІС у нафтовій індустрії
Одне з визначень географічної інформаційної системи говорить: "ГІС - це комп'ютерна система, що зберігає, організує і відображає дані, що описують об'єкти і явища земної поверхні". Відштовхуючи від цього визначення, можна укласти, що нафтова промисловість застосовує ГІС технології з моменту початку використання комп'ютерів - тобто вже приблизно протягом 40 років.
Що ж змінилося за ці роки? Головними двигунами прогресу в цій області є створення програмного забезпечення ГІС загального призначення і масове виробництво недорогих комп'ютерів. Досвід показав, що і ті, і інші можуть ефективно використовуватися для рішення багатьох задач, що стоїть перед нафтовою індустрією, і що звичайні фахівці галузі можуть швидко освоїти ці технології. З позицій бізнесу важливо також, що тепер ті самі об'єкти інфраструктури підприємства часто входять у сферу повсякденних інтересів фахівців різних єпархій: господарників, геофізиків, геологів, інженерів-нафтовиків, інженерів по обслуговуванню об'єктів, юристів, служб природоохорони й ін. Для їх ефективної скоординованої роботи потрібно доступ як до загальних баз даних і, особливо, до карт, що наочно показують ключові об'єкти типу шпар, нафтопроводів, житлових центрів, районів з чуттєвою екологічною обстановкою і т.п.
У статті обговорюються технічні і ділові аспекти, з якими зв'язаний ріст застосування ГІС у нафтогазовій індустрії, приведені приклади їхнього використання, обговорюються області, у яких чи очікуються вимагаються поліпшення.
Небагато історії
У 1987 році компанія Chevron Oil Field Research Company (COFRC, далі Chevron) вперше установила в себе СУБД Oracle, щоб оцінити можливості цієї технології для підтримки додатків по обробці сейсмічних даних і даних по шпарах, установлених на робочих станціях і які використовувались інженерними службами і геологами. Переваги збереження всіх даних в одній базі були очевидними і з тих пір система Oracle стала для нас стандартом де-факто. Ця технологія заклала основи створення баз даних, що згодом можна було б легко зв'язати з ГІС.
У 1990 році наші фахівці познайомилися з керуючої ГІС, представленої на Національній конференції по комп'ютерній графіці в Лос-Анджелесі. Ця ГІС була спробою застосувати цілком готове програмне забезпечення для рішення типових задач нафтової індустрії (таких, наприклад, як "знайти всі приналежні компанії шпари, що виснажаться до кінця року і знаходяться на відстані менш одного кілометра від нафтопроводу"). Хоча в той час жоден існуючий програмний продукт не міг вирішувати всіх задач, постачальники ГІС наближалися до цієї мети в той час як більшість традиційних постачальників послуг для нафтової індустрії відмовлялися навіть брати участь у її рішенні. У 1991 році Chevron придбала першу копію ARC/INFO. На жаль, у той час малися деякі обмеження, що не дозволяли нам досить серйозно використовувати цю систему. У ній не було функцій підтримки регіонів (які перекривалися і переривчастих полігонів - дуже важливої ланки для землекористування і землевідвода), динамічної сегментації (для роботи з лінійними об'єктами, важливої для анотування сейсмічних профілів), а також у той час не було версії цього повнофункціонального продукту для персональних комп'ютерів.
З цих причин компанія Chevron продовжувала розвивати власну земельну інформаційну систему на платформі ПК, а також графічний редактор на платформі UNIX. Обидва продукти були готові в 1992 р. Тоді було очевидно, що ГІС-технології має широкі перспективи для компанії і галузі в цілому. Ми бачили, що ESRI більше інших прислухається до критичних зауважень і заяв про виникаючі проблемах з боку нафтових компаній, тому ми продовжували уважно спостерігати за розвитком геоінформаційних систем, особливо за розробками ESRI.
У 1994 році ESRI випустила програму ArcView GIS і значно підсилила функціональність ARC/INFO, що мало для нас надзвичайно важливе значення. Нам була близька і цікава діяльність групи користувачів ESRI у нафтовій галузі (Petroleum User Group, PUG). Компанія Chevron була членом координаційної ради PUG - ефективного форуму по обміні досвідом, обговоренню потреб нафтової індустрії і доведенню результатів обговорень до ведучих менеджерів і розроблювачів ESRI, що, як правило, у відповідь на наші побажання оперативно вносять удосконалення в програмні продукти. З 1995 року Chevron починає ініціативи по впровадженню ГІС-технологій на корпоративній основі. Ми затвердилися в думці, що ГІС є серйозним інструментом, корисним для нашої галузі і які забезпечують сучасні повноцінні рішення.
Інші цікаві матеріали
Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є
той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення
конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках.
Потрібно відзначити:
якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...
Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність
теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика
частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи
спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...
Регіональний розвиток центрально-українського економічного району
Проблеми регіонального
розвитку центрально-українського економічного району – це проблеми невикористаних
можливостей, нереалізованого потенціалу. Зменшення чисельності працездатного
населення, депопуляція - свідчать про ...