Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС

Сучасні ГІС підтримують операції з об'єктами виробничої і фінансово-господарської діяльності нафтових компаній: шпарами, трубопроводами, дорогами, ріками і водотоками, селищами, інженерними комунікаціями, профілями і пунктами сейсмозондування, іншими елементами інфраструктури нафтопромислів і природних об'єктів. Крім того, ГІС забезпечують роботу зі звітними матеріалами і документацією: інженерної і бізнес графікою, фотографіями споруджень, усть шпар, звітами про стан навколишнього середовища, розливах нафтопродуктів, правами на землю і дозволами на ліцензування ділянок, супутниковими знімками, табличними даними. ГІС усе тісніше взаємодіють з іншими інформаційними технологіями, такими як реляційні СУБД і сховища даних, збір і обробка даних дистанційного зондування (аэро- і космічних знімків), архівація і збереження растрових зображень (прикладом може служити технологія MrSID компанії Lizardtech), системи керування матеріальними і фінансовими ресурсами підприємства (типу SAP R/3), Інтернет, системи підготовки звітів (типу Seagate Crystal Reports) і т.д. Причому ця інтеграція відбувається як на рівні створення прозорих інтерфейсів, так і в результаті убудовування відповідних інструментальних засобів у конкретні ГІС продукти. Деякі з ініціатив в області ГІС успішно розвиваються і реалізуються у виді виробничих систем, інтегрованих у бізнес процес, створюються спеціальні групи по їхньому впровадженню, постійно росте число кінцевих користувачів, що відкривають нові шляхи і можливості витягу доходів від застосування цієї технології.

Стимули застосування ГІС у нафтогазовій індустрії

Масштаби застосування ГІС у нафтовій індустрії зростають у силу як технічних, так і комерційних передумов.

Технічні передумови

Апаратне забезпечення. Швидкодіючі і відносно дешеві комп'ютери з високоякісними графічними моніторами, з'єднані надійними мережами, стали звичайним явищем у галузі. За кілька тисяч доларів зараз можна придбати широкоформатні кольорові плотери, зовсім недавно вони були на порядок дорожче і значно повільніше працювали. Тому що однієї з основ успіху в нашому бізнесі є збір, оперативна обробка й аналіз інформації, то за допомогою карт, створених у ГІС які забезпечують найбільш наочне представлення різноманітної інформації, тверді копії можна створювати "по запиті", просто, швидко, з високою якістю і вірогідністю.

Програмне забезпечення. Робота з ГІС-продуктами, такими як ArcView GIS, став набагато більш простій. Оскільки ця програма має досить могутню функціональність і працює на всіх основних комп'ютерних платформах, вона придатна для підтримки будь-яких типових видів діяльності нафтових компаній, включаючи, наприклад:

Відстеження фінансових аспектів видобутку і транспортування нафти і нафтопродуктів, огляд діяльності конкурентів.

Точне відображення розташування об'єктів на поверхні для інженерних служб, яким потрібно знати, де знаходяться дороги і трубопроводи, границі ліцензійних ділянок, населені пункти, області з високою чутливістю природи до зовнішніх впливів і т.д.

Виявлення шляхів доступу до об'єктів для підрядчиків і реагування на повідомлення про ушкодження й аварії.

Пошук оптимальних маршрутів руху ремонтних бригад, рятувальних і пожежних служб.

Дані. Раніше повномасштабне впровадження ГІС утрудняли висока вартість даних і тривалий період, необхідний для створення баз даних. Однак, в останні роки відбулися серйозні зміни до кращого - просторові дані стали набагато більш доступними, точними і дешевими. Наприклад:

Застосування високоточних систем глобального позиціонування (GPS) дозволило оцінити вірогідність існуючих карт і, при необхідності, вчасно обновляти їх.

Високоякісні набори картографічних даних від урядових і некомерційних організацій тепер можна одержати навіть через Інтернет.

Супутникові знімки високого дозволу (особливо недавно оголошені дані метрового дозволу) містяться у файлах растрових зображень великого розміру, їхнє перетворення у векторні формати ще більш збільшує розмір файлів. Для роботи з настільки великими наборами даних необхідні сучасні програмні засоби, кращим прикладом яких є програма Spatial Database Engine від ESRI - ця могутня клієнт/серверна технологія здатна ефективно керувати даними подібного типу і розміру.

Перейти на страницу: 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Інші цікаві матеріали

Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця – Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна держава. Туреччи ...

Організація і управління виробництвом
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Лисецької ...

Об’єкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено