Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС
Хоча не всі доступні дані мають достатню точність для використання в галузі, їхня якість постійно поліпшується. Є всі підстави очікувати появи даних з набагато більш високим дозволом у найближчі кілька років і прогнозувати позитивний вплив широкої приступності таких даних на зміну методів ведення бізнесу в нашій галузі.
Відповідна функціональність. ESRI заслужила масу хвалебних відкликань за підтримку нафтового ринку. У цій фірмі працює ряд досвідчених фахівців, що перейшли з нафтових компаній. Створені ESRI програмні продукти значно удосконалені в останні три роки. Підтримка нових функцій і об'єктів, таких як регіони (які перекриваються/роз'єднані полігони), динамічна сегментація і виключення перекриття підписів дозволила позбутися від більшості що малися, з погляду нафтовиків, обмежень.
Комерційні передумови для використання ГІС технології
Команди з міждисциплінарними задачами. Як указувалося вище, у практику комплексного керування нафтогазовими басейнами входить створення команд, що складаються з представників різних напрямків: геофізиків, геологів, інженерів-промисловиків, інженерів по обслуговуванню об'єктів і комунікацій, землевласників і юристів, екологів і рятувальників. Ефективність діяльності таких груп значно підвищується за рахунок використання ними загальних баз даних, особливо при створенні і роботі з комплексними багатошаровими тематичними картами, що включають інформацію про просторове розташування ключових об'єктів виробничої і комунальної сфер.
Хоча по старій добрій традиції деякі з таких груп часом мало інформовані про роботу інших груп, усі вони мають справу з тим самим просторовим підходом до даних, заснованим на географічному положенні об'єктів господарської інфраструктури. Таким чином, ГІС, що споконвічно використовує географічне положення як основний критерій для прив'язки даних і зв'язаних з" ними описових атрибутів, щонайкраще відповідає таким потребам, сприяє координації дій усіх підрозділів і груп фахівців, що займаються рішенням різноманітних задач, прив'язаних до конкретної території. Висока вартість розробки власного програмного забезпечення. До недавніх пір більшість нафтогазових компаній використовувало спеціалізоване, часто розроблювальне усередині самої компанії, комп'ютерне програмне забезпечення для більшості наукових і технічний додатків по обробці й аналізу даних. Звичайно це було викликано відсутністю готового програмного забезпечення, яке б дійсно вирішувало потрібні задачі. Витрати при такому підході могли бути дуже значними. Наприклад, розробка вузькоспеціалізованої комп'ютерної програми могла коштувати нафтової компанії 1 млн. доларів. І якщо ця програма використовувалася в одному місці (наприклад, у центральному офісі), та кінцева ціна копії продукту складала все той же 1 млн. доларів. А поширення цієї програми в інших підрозділах або у всій корпорації утруднялося через те, що здійснити підтримку, навчання й інші необхідні дії "на місцях" було дуже важко.
Оцінка інформаційного ринку. Рішення, специфічні для галузі
Одним з можливих альтернативних підходів є придбання програмного забезпечення в компанії, що надає спеціалізовані послуги на нафтогазовому ринку. Подібні постачальники можуть собі дозволити витратити деякі засоби на розробку продукту, оскільки вони працюють з декількома клієнтами. Тому, вкладаючи в створення програми 10 млн. доларів, але думаючи, що її придбають 100 компаній, розроблювачі мають можливість знизити кінцеву вартість кожної копії продукту до 100 тис. дол. І програма, на розробку якої було витрачено в 10 разів більше засобів, може бути придбана за ціну, у десять разів меншу собівартості. Прикладів таких програмних продуктів досить багато. Системи тривимірної інтерпретації сейсміки, системи обробки даних каротажу і геологічної будівлі товщі, а також системи прогнозу нафтогазоносності шарів найбільше часто здобувалися в компаніях, що спеціалізуються в даних областях, по економічних причинах, у силу вимог по їхній підтримці, навчанню і належній якості. Але хоча такі системи найчастіше істотно дешевше, ніж аналогічні власні розробки, вони все-таки занадто дорогі для установки на кожнім професійному робочому місці.
Інші цікаві матеріали
Грошова оцінка земель населених пунктів (на прикладі с. П’ядики,
Земля – основа
національного багатства, яка має по чисельності власників масовий, всенародний
характер. Також вона є унікальним товаром стосовно вартості якого завжди існує
суперечність: між власником землі та органами ...
Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних
мереж методом тріангуляції складається з таких процесів:
-
проектні роботи;
-
рекогностування пунктів тріангуляції;
-
закладання цент ...
Водоспади Південної Америки
Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в
око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір,
великих плоскогір'їв і низин.
Уздовж усього західного узбережжя на т ...