Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС
Підтримка і можливість завдання глобальних метаданих, таких як параметри еліпсоїдів і картографічних проекцій. Мені приємно констатувати, що в нових версіях ArcView GIS і SDE ці побажання враховані (у ARC/INFO ці функції були і раніш).
Більш зручні й ефективні шляхи прилучення користувачів до ГІС технологій. (Примітка: ESRI постійно удосконалює програму ГІС-освіта, розширюючи список пропонованих курсів, уводячи програми дистанційного навчання, сприяючи випуску нових книг по ГІС-тематиці і роблячи всіляку підтримку в сфері підготовки ГІС фахівців у навчальних закладах як на території США, так і в усьому світі).
Більш зручні засоби керування і доступу до сейсмічним даної і даних каротажу шпар.
Удосконалення інструментів для операції "conflation". "Conflation" - це процес вибіркового злиття двох або більш наборів даних таким чином, щоб на виході одержати дані з найбільш високою точністю із усіх вихідних наборів. В міру удосконалювання апаратури зйомки і підвищення точності ГІС-даних, одержуваних з космосу, а також ортозображень, що існують карти і набори ГІС-даних повинні бути придатні для виправлення з обліком знову одержуваних даних, тому керування цією процедурою є однієї з наших насущних потреб.
Тривимірні ГІС. Поки наше застосування ГІС обмежувалося земною поверхнею. Для відображення глибинних структур ми повинні перейти до використання зовсім нових систем, що до останнього часу були мало зв'язані з масовими ГІС. (Примітка: поява модуля ArcView 3D Analyst у значній мірі дало рішення цієї задачі, забезпечуючи відображення даних у 3D (2,5-мірному) просторі з використанням звичайної настільний ГІС. У системі ARC/INFO для цих цілей мається модуль TIN. У компанії Дата+ розроблена розширення до модуля 3D Analyst. Його основна функція - 3D інтерполяція, призначення - моделювання поводження фізичних, хімічних і інших полів у тривимірному просторі. Воно також забезпечує побудову довільних горизонтальних перетинів створених поверхонь, перетинів по довільному профілі, перетинів поверхнями рельєфу, ізоповерхонь -поверхонь, на яких значення досліджуваної ознаки дорівнює визначеній константі).
Висновок
ГІС-технології і зв'язані з нею програмні й апаратні засоби розвилися до стадії, коли вони здатні забезпечити, а в багатьох випадках уже забезпечують, помітний економічний ефект для нафтової індустрії. Вони не тільки впливають на нашу поточну ділову активність, поліпшуючи обмін даними і роблячи можливим більш точне картування. Вони також сприяють перекладу бізнесу-процесу на сучасний рівень, допомагають нашим професіоналам скорегувати стратегію і тактику розвитку компанії, оскільки забезпечують нові шляхи і більш ефективні засоби роботи з даними, критично важливими для цілей планування і виконання перспективних задач. У цьому плані великі надії ми покладаємо на систему SDE. SDE виключає необхідність у власних файлах і спеціальному програмному забезпеченні для вилученого доступу до даних, надає ефективні кошти роботи в структурі корпоративних ГІС, забезпечує більш високу продуктивність, чим будь-які інші відомі нам продукти. Це програмне забезпечення включає могутні засоби організації ГІС-даних у централізованих сховищах, дає можливість одержати багатокиристувацький доступ до тим самим даних із середовища різних прикладних програм, підтримує й оптимізує процедуру створення копій і версій даних, з якими одночасно працює кілька користувачів.
У нафтогазовій індустрії SDE може найближчим часом стати стандартним методом доступу до масивів даних, якщо:
- буде прийнята загальна модель даних для стандартних типів даних, таких як розташування шпар і сейсмічних профілів;
- відбудеться більш тісне зближення нафтогазових і сервісних компаній.
Шеврон неодноразово обговорював ці питання з представниками інших компаній на двосторонніх зустрічах і в рамках ГІС-конференцій, щоб побачити, чи розділяють вони наш інтерес у впровадженні й одержанні переваг від уведення такого ГІС-стандарта. Дотепер їхня реакція була підбадьорюючою.
Інші цікаві матеріали
Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
Територія
України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін.
Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років
нинішнього століття. Територія і населення району має с ...
Вплив природно-ресурсного потенціалу на соціально-економічний розвиток Миколаївського регіону
Миколаївська область входить до складу
Причорноморського економічного району, до якого окрім Миколаївської області
входять: Одеська та Херсонська області та Автономна республіка Крим. Площа
району -113,4 тис.км2. Специф ...
Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування
і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території міста Вижниця
Чернівецьк ...