Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС

Крім парних коефіцієнтів перетинання аналогічним образом можна визначати сукупні коефіцієнти перетинання будь-якої підмножини геоінформаційних ознак або усього заданої безлічі. У цих випадках він повинний визначатися по формулі:

(1)

де КП - сукупний коефіцієнт перетинання; VП - обсяг сукупної області перетинання; п - число пересічних інформаційних ознак.

Слід зазначити дві важливих обставини. По-перше, даний аналіз (як і кореляційний аналіз) дозволяє установити лише тісноту взаємозв'язків між інформаційними ознаками, але не причинно-наслідкові зв'язку між ними. Останні можна з'ясувати лише шляхом аналізу фізичного механізму взаємодії між ними. По-друге, цей аналіз придатний лише для статистичних задач. Правда, існує цілий клас динамічних задач, які можна привести до умовно-статичним, увівши тимчасове запізнювання ("лаг") між факторними і результуючими ознаками. [2,3]

5. Динамічні задачі дослідження поводження і взаємодії геоінформаційних полів. У динамічних задачах варто враховувати ще одну координату геоінформаційних випадкових величин - тимчасову, тобто в цих задачах інформаційні ознаки прив'язані не тільки до просторових координат, але і вчасно. При цьому в кожній точці геоінформаційного поля інформаційна ознака може мінятися в часі по-своєму, тобто ми маємо справу з тимчасовими процесами зміни геоінформацііних полів і їхньої взаємодії. Зміни в часі інформаційної ознаки для кожної окремої координатної крапки при дискретному часі буде являти собою звичайний часовий ряд, для якого найбільш уживаною динамічною характеристикою є автокореляційна функція. Мінливе в часі геоінформаційне поле можна представити як ансамбль таких тимчасових рядів, що протікають синхронно, де кожному фіксованому моменту часу відповідає один "кадр" такого ансамблю, представлений миттєвими значеннями інформаційної величини для всіх координатних крапок простору, займаного даним полем. Тоді все динамічне поле може бути представлено послідовністю таких кадрів за увесь час спостереження Т. У цьому випадку для характеристики динамічних властивостей такого полючи за аналогією з функцією автокореляції можна ввести "функцію автопересічень", обумовлену як усереднене за час спостереження Т значення коефіцієнта перетинання інформаційного полючи в і-й момент часу з тим же інформаційним полем для моменту часу (і+):

(2)

де і - інформаційне поле ознаки X для моментів часу відповідно і .

Для розрахунку цієї функції в системах з дискретним часом з інтервалом дискретизації необхідно, задавши спочатку мінімальним значенням , обчислити усереднений за весь інтервал спостереження Т коефіцієнт перетинання сусідніх за часом "кадрів" даного полючи. Потім аналогічно знаходиться усереднений коефіцієнт перетинання для кадрів, що відстоять один від одного на інтервал і т.д. У підсумку ми одержуємо функцію . По суті справи ця функція характеризує мінливість конфігурації геоінформаційного поля в часі. А величина , при якій , визначає той інтервал часу, на якій поширюються статистичні залежності між тимчасовими кадрами даного процесу. Аналогічно можна обчислити "функцію кросспересічень" двох геоінформаційних процесів, що будуть показувати тісноту взаємозв'язку одного процесу з іншим. При цьому можна вводити затримку, що довільно задається, одного процесу стосовно іншого, що дозволить враховувати інерціальність впливу одного процесу на іншій.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи: моделювання, історичний, картографічний, літературний, порівняльно-географічний, системний, статистичний методи. Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...

Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів. Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...

Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва. Впродовж свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено