Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС

3. Дрейзин В.Э. Типізація задач і методи аналізу і підтримки прийняття рішень у геоінформаційних автоматизованих системах керування // Інформаційні технології. 2003. №3. С. 2-8.

4. Системи, що розпізнають: Довідник / В. И. Васильєв. Київ: Наукова думка, 1983. 422 с.

5. Дрейзин В.Э. Основні проблеми застосування методів розпізнавання образів для рішення класифікаційних задач контролю, який не руйнується, // Методи і прилади автоматичного контролю, що не руйнується. Рига: РПИ, 1982. С. 77-89.

Використання ГІС-технологій у проектах зонування міських територій.

На основі досвіду комп'ютерної підтримки проектів зонування в містах з населенням 0.5-1.3 млн. жителів у 1996-1999р.

У плині ряду років USAID фінансувало проекти правового зонування в російських містах (далі буде розглядатися досвід роботи в Новгороді, Твері, Іркутську, Самарі, Хабаровську). Виповнювалися проекти різними фірмами: Bancroft Group, PADCO, Інститут економіки міста. Наступність забезпечувалася не тільки передачею матеріалів, але, головне, наявністю постійного "ядра" виконавців як з російської, так і з американської сторони.

У чому особливості даного періоду часу в Росії з погляду використання ГІС технологій?

У багатьох країнах (у тому числі розвитих) застосування комп'ютерів у керуванні міськими територіями, веденні кадастру, аналізі ринкових тенденцій у рамках міста дуже обмежено. У зв'язку з цим виділимо причини, по яких автоматизація рішення міських задач, у тому числі і зонування території, у російських містах представляється дуже розумної:

усі матеріали зв'язані з нерухомістю, у тому числі з земельними ділянками, у розвитих капіталістичних країнах велися задовго до винаходу комп'ютерів і переклад їх у комп'ютерну форму зв'язаний з великими одноразовими витратами, а в Росії такі матеріали тільки з'являються;

у Росії в даний час динаміка використання нерухомості (перехід з рук у руки, зміну функцій і обсягів) значно вище чим у стабільних країнах, а це значить, що оперативність доступу до інформації, що забезпечує комп'ютер здобуває в нас більше значення;

в даний час перед міською владою часто стоїть задача відновлення всієї картографічної інформації з міста, тому що існуюча традиційна картографічна інформація застаріла, недостовірна, окремі її частини суперечать один одному;

в даний час у Росії вже існує значний комп'ютерний парк і значні потужності по випуску комп'ютерів. Ціни на комп'ютери (у відмінності від багатьох інших товарів) нижче чим у більшості країн.

у силу особливостей соціалістичного етапу розвитку країни в Росії існує багато високопрофесійних програмістів і системних інтеграторів (у тому числі на місцях) здатних вирішувати складні інформаційні задачі в рамках міста при обмеженому фінансуванні і вартість, що створили оригінальні програмні комплекси, яких (особливо в умовах кризи 1999 року) значно нижче закордонних;

деякі фірми-виробники програмного забезпечення передбачаючи ріст попиту на ГІС і бажаючи закріпитися на ринку надають пільгові умови продажу.

Це сприятливий збіг обставин носить тимчасовий характер, тому важливо не упустити можливості.

На жаль є обставини перешкоджаючі коректній роботі з міською інформацією. Це насамперед усепроникаючі правила дотримання таємності. Особливо це стосується проектів за участю іноземців. Практично недоступна загальноміська інформація масштабів від 1:10000 до 1:500. Секретної є і міська система координат у який прив'язані всі міські об'єкти. Можуть бути наступні шляхи одержання необхідної для задач зонування інформації в таких умовах:

покупка виданих останнім часом і вільно розповсюджуваних у торгівлі міських карт масштабів 1:20000 - 1:30000 з подальшому скануванням і векторизацією,

використання матеріалів відділу головного архітектора, міських і центральних проектних організацій. Насамперед це стосується уточнень планування окремих кварталів і складання адресної схеми.

заявка на розсекречення плану міста визначеного масштабу. Як правило такі роботи проводяться в організаціях картографії і геодезії. Також це можуть зробити військові картографи, причому в них часто такі карти вже існують готові. Розсекречення карти коштує порядку тисяч доларів і містить у собі зняття з карти секретних і стратегічних об'єктів, іноді внесення перекручувань.

Перейти на страницу: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради
Суспільні відносини щодо володіння, користування і розпоряджен­ня землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку. Трансформація земельних відносин завжди на всіх етапах людської цивілізації належала до ...

Територіально-виробничі комплекси України
Із середини 50-х років чітко намітилися регіональні проблеми, пов’язані з великомасштабним залученням у господарський оборот великих джерел ресурсів з метою створення нових баз нафтової, газової, електроенергетичної й і ...

Сінгапур
При виборі країни для написання аналітичної довідки я зразу визначилась, що хочу писати про Сінгапур. Для мене актуальність полягає в тому, що це одночасно острів, місто і одна з найменших за територією і населенням держ ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено