Зовнішньоекономічні зв’язки Київської області та її участь у міжнародному поділі праці
Зовнішньоекономічна діяльність області пов'язана з багатьма країнами світу. В області зосереджений досить потужний експортний потенціал, збільшується кількість підприємств, що експортують та імпортують товари чи послуги. Так, частка області в загальному обсязі експорту регіонів України в 2009 р. складала 1,6%. Експортною діяльністю займалося 413 підприємств, які експортували продукції на суму 241,2 млн. дол. США. Частка Київської області в імпорті дещо більша (2,2%), ніж в експорті як за кількістю підприємств (711), так і вартістю імпорту (307,2 млн. дол. США). Тобто сальдо експортно-імпортних операцій є від'ємним (мінус 66 млн. дол. США), що збігається із загальнодержавною тенденцією і характеризує область як переважно імпортозалежну.
Традиційними зовнішньоекономічними партнерами області виступають Російська Федерація, країни Балтії, Білорусь та інші. Подальшого розвитку набувають такі нові форми економічної співпраці, як спільні підприємства. Дані офіційної статистики свідчать, що саме на спільні підприємства припадає основна частка прямих іноземних інвестицій, що надходять в область. З усього обсягу прямих іноземних інвестицій в 2009 році (340,8 млн. дол. США), 99,5% надійшли саме в спільні підприємства. За цим показником область займає друге місце серед регіонів України після м. Києва (1031,3млн. дол. США). Підприємства області за звітний період здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами 125 країн світу.
Найбільші обсяги експортних поставок здійснювалися у Російську Федерацію - 34,5% до загального обсягу експорту, Німеччину - 14,4%, Сірійську Арабську Республіку - 4,5%, Латвію - 4,4%, Польщу - 4,3%, Казахстан - 3,8%, Білорусь - 3,6%, Молдову - 3,3 відсотка.
Основу товарної структури експорту області становили поставки виробів з паперової маси - 10,7%, з каучуку та гуми -9,4%, виробів з вати - 6,7%, скла та виробів із скла - 5,6%, алюмінію і виробів з алюмінію - 5,6%, котлів, машин, апаратів і механічних пристроїв - 5,6%, деревини та виробів з неї - 4,8%, електричних машин та устаткування - 4,7%, різних харчових продуктів - 4,3%, приладів і апаратів - 4,2%, одягу текстильного - 3,9%, жирів та олії - 3,2 відсотка.
У загальному обсязі експорту товарів у порівнянні з 2009 роком значно збільшилася частка приладів і апаратів, олії соняшникової, алюмінію та виробів з нього. Значно зменшилась частка паперу, картону та виробів із паперової маси, цукру.
Експорт товарів здійснювали 537 підприємств області до 90 країн світу. Найбільші обсяги експортних поставок здійснювали ВАТ "Київський картонно-паперовий комбінат" (м.Обухів), ТОВ "Кен-Пак Україна" (м.Вишгород), ТОВ "Тамбрандс-Україна" (м.Бориспіль), ЗАТ СП "Росава", ЗАТ "Тетерів" (смт Іванків).
У регіональній структурі експорту області найбільша частка припадала на такі райони, як Вишгородський - 13,8% від загального обсягу експорту, Обухівський -11,7%, Києво-Святошинський - 5,2%, Іванківський - 4,0%, Миронівський - 4,0%, міста Біла Церква -15,8%, Бориспіль - 12,3%, Бровари - 5,1%, Ірпінь - 3,9 відсотка.
Протягом 2010 року найбільші імпортні надходження здійснювалися з Російської Федерації - 38,1% до загального обсягу імпорту, Німеччини - 12,1%, Польщі - 6,1%, Франції - 5,4%, Китаю - 3,2%, Нідерландів - 2,9%, Білорусі - 2,8 відсотка.
Інші цікаві матеріали
Соціальна інфраструктура України
Розвиток
продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними
показниками:
- величина
валового суспільного продукту;
- національний
доход;
- частка
національного доходу для споживання та н ...
Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва торгової точки
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадастр ...
Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до
складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана
Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими
полками (Переяславським, Іркліївськи ...