Зовнішньоекономічні зв’язки Київської області та її участь у міжнародному поділі праці
У загальному обсязі імпорту товарів у порівнянні з 2003 роком значно збільшилася частка поставок нафти, зменшилася - котлів, машин, апаратів і механічних пристроїв.
Основу імпортних надходжень складали поставки нафти та продуктів її переробки - 20,1%, котлів, машин, апаратів і механічних пристроїв - 12,5%, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них - 7,4%, паперу і картону - 6,0%, електричних машин та устаткування - 5,8%, фармацевтичної продукції - 5,8%, каучуку, гуми та виробів з них - 3,7%, ефірних олій та косметичних препаратів - 2,8%, інших продуктів хімічної промисловості - 2,3%, алюмінію і виробів з нього - 2,3%, різних харчових продуктів - 2,2%, чорних металів - 2,1 відсотка.
Імпорт товарів здійснювали 872 підприємства з 99 країн світу. Найбільші обсяги - у ТОВ "Ніфея" (м.Славутич), ТОВ "Кагарликінвестторг"(м. Кагарлик), ЗАТ "Альба Україна" (м. Бориспіль), ЗАТ "Росава" (м. Біла Церква), "Кока-Кола Беверіджиз Україна ЛТД" та повне товариство "Мастерфудз енд Еффем Україна" (м.Бровари).
Значна частка імпортних надходжень припадала на такі райони, як Кагарлицкий - 13,5% від загального обсягу імпорту, Києво-Святошинський - 12,9%, Вишгородський - 7,6%, Броварський - 5,3%, Обухівський - 5,1%, Іванківський - 4,7%, міста Бровари - 9,5%, Біла Церква - 9,1%, Славутич - 7,4%, Бориспіль - 7,3 відсотка.
До області за 2010 рік надійшло давальницької сировини на суму 41,0 млн.дол.США, що на 2,3% менше порівняно з 2009 роком. Основні поставки давальницької сировини здійснювалися з Німеччини та Швейцарії. У структурі імпорту давальницької сировини переважали папір і картон, хімічні штапельні волокна, вовна, алюміній, вата, бавовна.
Київською облдержадміністрацією підписано та діє 16 угод про довгострокове співробітництво з такими областями Російської Федерації, як Московська, Брянська, Волгоградська, Новгородська, Мурманська, Свердловська, Ленінградська та Республіками Марій Ел і Татарстан, а також трьохстороння угода між Київською, Московською та Мінською областями. У рамках двохсторонніх угод про довгострокове співробітництво Київська область співпрацює з Гродненською, Мінською та Гомельською областями Республіки Білорусь, Приморським регіоном Республіки Словенія. Протокол про наміри підписано з Мазовецьким воєводством Республіки Польща, адміністраціями Лорійської, Ширакської, Тавушської та Вайоцдзорської областей Республіки Вірменія. Крім цього діє угода про співпрацю з провінцією Хубей (Китайська Народна Республіка), підписана у 1994 році. Ведеться робота щодо подальшого розширення міжрегіонального економічного співробітництва.
Інші цікаві матеріали
Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для
складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною
необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і
прогнозування природних і техно ...
Розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області
Дослідженню розвитку промислових комплексів та проблеми
територіальної організації промислового виробництва України присвячено чимало
науково-дослідних і практичних робіт.
Дана курсова робота висвітлює тему, яка на сь ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу –
Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна
протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах
...