Проблеми і перспективи розвитку Київської області
Важливим аспектом подальшого розвитку продуктивних сил є державне регіональне планування, яке полягає у забезпеченні оптимального розвитку області в єдиному народногосподарському комплексі держави, вдосконалення спеціалізації територій, установленні оптимальних пропорцій, ефективному використанні трудових і природних ресурсів та виробничих потужностей, раціоналізації розміщення продуктивних сил.
Висновок
Проаналізувавши господарство Київської області і розглянувши основні аспекти її розвитку, можна зробити висновок, що темпи її розвитку, залежні як від внутрішніх, так і від зовнішніх факторів, досить нормальні. Розглянуті структура і розміщення продуктивних сил дає можливість реально оцінити потенціал Київської області, прогнозувати стабільний розвиток в подальшому, розв’язання існуючих проблем та запобігання можливих.
В ході дослідження даної теми були дослідженні основні аспекти розміщення продуктивних сил, їх значення і вплив на населення. Зокрема виділені окремі райони, що спеціалізуються на певних галузях промисловості і сільського господарства.
Так, частка Київської області у валовій доданій вартості України склала в 2010 році 4,1%, враховуючи те, що вона займає 4,6% всієї території, а її населення 3,7% всього населення держави. І цей показник зріс у порівнянні з іншими роками.
Хоч історично Київщина формувалася як регіон з переважаючим розвитком сільськогосподарського виробництва, нині вона є однією з найрозвинутіших індустріальних. Основу промислового потенціалу області становлять 369 великих і середніх підприємств, на яких працюють 180 тис. осіб. У 2009 р. вироблено продукції на суму 4,5 млрд. грн., товарів народного споживання - на 2,1 млрд. грн.
Київщина має безцінне природне багатство - землі, значна частина яких - родючі чорноземи. Сприятливі кліматичні умови забезпечують вирощування переважної більшості сільськогосподарських культур Європи, зокрема, зернові, цукрові, картопляні, овочеві культури та утримання великої рогатої худоби молочного і м’ясного напрямів, свиней, птиці, вівчарства.
В цілому, область досить розвинута, задовольняє потреби свого населення, при цьому, імпортуючи і експортуючи продукцію. І за для досягнення максимальної ефективності такого розвитку потрібно максимально ефективне розміщення продуктивних сил.
Інші цікаві матеріали
Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості
фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для
вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в
топографії. Переважна більшість ка ...
Житлово-комунальне господарство
Галузь соціальної сфери, яка займається обслуговуванням житлового фонду.
Благоустрій житлового фонду дуже неоднорідний.[8].
Розвиток житлово-комунальної сфери спрямований на удосконалення системи
управління, проведення економ ...
Історія гірництва в Україні
Гірництво,
яке започаткувало історію техніки й справило суттєвий вплив на становлення
людського суспільства, було невід’ємною складовою життєдіяльності племен, що з
давніх часів населяли територію України.
Як
свідча ...