Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кадастрове зонування

Право власності на земельну ділянку не припиняється при встано­вленні обмеження (обтяження).

Земельним Кодексом України ст 90, 91, 95, 96 встановлено права і обов’язки власників земельних ділянок і землекористувачів. Статті 162, 163, 164 визначають норми охорони земель,

Обмеження прав на земельну ділянку

. Право на земельну ділянку може бу­ти обмежено законом або договором шляхом встановлення:

а) заборони на продажу в оренду (суборенду);

б) умови прийняття спадщини тільки визначених спадкоємцем;

в) заборони на провадження окремих видів діяльності;

г) заборони на зміну цільового призначення земельної ділянки, ландшафту та зовнішнього вигляду нерухомого майна;

д) умови додержання природоохоронних вимог або виконання ви­значених робіт; умови надавати право полювання, вилову риби, збирання дикоро­слих рослин на своїй земельній ділянці в установлений час і в у установ­леному порядку;

є) інших зобов’язань, обмежень або умов.

Обмеження використання земельної ділянки підлягають державній реєстрації і діють протягом терміну, встановленого законом або догово­ром.

Охоронні зони створюються:

а) навколо особливо цінних природних об’єктів, культурної спад­щини, гідрометеорологічних станцій з метою охорони і захисту

їх від несприятливих антропогенних впливів;

б) уздовж ліній зв’язку, електропередач, земель транспорту, на­вколо промислових об’єктів для забезпечення нормальних умов їх екс­плуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі. Правовий режим земель охоронних зон визначається законодавством України.

Зони санітарної охорони створюються навколо об’єктів, де є підзе­мні та відкриті джерела водопостачання, водозабірні та водоочисні спо­руди, водопроводи, об’єкти оздоровчого призначення та інші, для їх са­нітарно-епідеміологічної захищеності. У межах зон санітарної охорони забороняється діяльність, яка може призвести до завдання шкоди підзе­мним та відкритим джерелам водопостачання, водоочисним спорудам, об’єктам оздоровчого призначення, навколо яких вони створені.

Санітарно-захисні зони створюються навколо об’єктів, які є джере­лами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації і ультразвукових і електромагнітних хвиль, іонізуючих випро­мінювань тощо, з метою відокремлення таких об’єктів від територій жи­тлової забудови.

У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житло­вих об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним пересуванням людей.

Правовий режим земель санітарно-захисних зон визначається зако­нодавством України.

Зони особливого режиму використання земель створюються на­вколо військових об’єктів збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, для забез­печення функціонування цих об’єктів, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна, охорони державного кордону України, а також захисту населення, господарських об’єктів, довкілля від впливу аварійних ситуацій, стихійних лих і пожеж, що можуть виникнути на цих об’єктах.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої країни залежить насамперед від наявності й характеру власної мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно достатньо для повного забезп ...

Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономн ...

Рекреаційні райони Закавказзя
Закавказзі, як і весь Кавказ, - важливий геополітичний регіон, з глибокої старовини представляв сполучну ланку між країнами Сходу і Заходу і знаходився на перехресті торгових шляхів між Близьким і Середнім Сходом і Європ ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено