Кадастрове зонування
Уздовж державного кордону України встановлюється прикордонна смуга, у межах якої діє особливий режим використання земель.
У сучасній соціально-орієнтованій ринковій економіці мають місце обмеження прав власності на землю з двох причин. По-перше, держава має великий обсяг завдань створити такий економічний і соціальний лад, щоб забезпечити гідне людини життя та процвітаючу економіку.
Другою причиною обмеження прав власності це принцип соціальної держави. Ідея соціальної держави як вимога основного закону здобула визнання в Німеччині.
До сфери впливу соціальних факторів
держави передусім належать:
· економічне життя;
· трудова діяльність;
· довкілля.
Для цих трьох сфер повинні бути розроблені правила, згідно з якими власність на землю (особливо приватна) підпорядковується соціальній державі.
.2. Визначення меж кадастрових зон та кварталів
Створення умов для ефективної обробки матеріалів та управління інформацією, для підтримки зв’язку з земельними та іншими галузевими кадастрами, інформаційними системи вимагає створення єдиної системи ділянок.
Кадастровий номер надається земельній ділянці в процесі її кадастрового обліку і зберігається на весь час існування земельної ділянки.
Кадастрова зона - це сукупність (об’єднання) земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів на території сільської ради або об’єднання кадастрових кварталів у населених пунктах. Номер кадастрової зони складається з двох чисел.
Процес рентоутворення в межах населеного пункту відбувається, як правило, на достатньо великій та внутрішньо неоднорідній території.
Головним в земельно-оціночній структуризації є встановлення відносної однорідності території за рентоутворюючими факторами, які впливають на потенційну прибутковість та інші соціально-економічні переваги від використання земель населеного пункту. Дотримання цього принципу гарантує врахування рентоутворюючої природи окремих елементів території на різних ієрархічних рівнях (від населеного пункту в цілому до окремої земельної ділянки).
Процедура економіко-планувального зонування передбачає:
· аналіз природно-планувальних особливостей території населеного пункту як просторової бази;
· виділення земельно-оціночних одиниць, що характеризуються відносно однорідними споживчими властивостями;
· по факторну та інтегральну оцінку ступеня цінності території населеного пункту в розрізі земельно-оціночних одиниць;
· об’єднання земельно-оціночних одиниць в економіко-планувальні зони за ступенем цінності території та її функціональним призначенням.
Грошова оцінка села Ковалівка передбачає визначення ступеня територіальної неоднорідності функціонально-планувальних, соціально-економічних, екологічних, транспортних, інженерних та інших умов функціонування сільської території, що в кінцевому результаті, визначає якість території.
Після аналізу існуючої ситуації в селі на основі вивчення картографічних і ґрунтових матеріалів, а також натурного обстеження території було виділено
Інші цікаві матеріали
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні
продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть
використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових
ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...
Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
Територія
України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін.
Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років
нинішнього століття. Територія і населення району має с ...
Фізична географія Антарктиди та Антарктики
Актуальність теми.
Антарктида - самий холодний з усіх материків. По території Антарктида
займає далеко не останнє місце серед інших частин світу. Площа її - близько
1400 млн. км2 - це майже в два рази більше площі Ав ...