Короткі відомості про Івано-Франківську область
Івано-Франківська область (колишня Станіславська) утворена 4 грудня 1939 року і розташована на заході України. В 1962 р. у зв'язку з 300-річчям обласний центр Станіслав перейменовано на Івано-Франківськ. Область розташована в передгір'ї - Прикарпатті та в Українських Карпатах.
Вона межує на півночі та північному заході з Львівською областю, на півдні - з Румунією, на сході й північному сході - з Тернопільською областю, на південному сході - з Чернівецькою, а на південному заході - із Закарпатською областю України.
Територія її - 13,9 тис. км2, що складає 2,4% площі України, населення - 1456,8 тисяч чол. (відповідно 2,9%). В області виділено 14 районів, 14 міст, у т. ч. чотири обласного підпорядкування.
Івано-Франківська область входить у Карпатський економічний район, що посилює її суспільно-економічні зв’язки і має велике значення для технічної реконструкції промисловості, господарського освоєння території.
Оскільки в даній курсовій роботі ми розглядаємо розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області, то потрібно коротко висвітлити це поняття.
Розміщення продуктивних сил
передбачає наявність об’єкта (продуктивної сили) та дії, спрямованої на цей об’єкт (розміщення). Як відомо, виробництво завжди має суспільний характер і містить два рівні відносин:
відносини людей і природи, які відбивають зміст процесу виробництва;
відносини між людьми в процесі виробництва.
Продуктивні сили
- система особистих і технічних елементів, завдяки яким відбувається обмін між людиною і природою у процесі суспільного виробництва.
До продуктивних сил належать трудові ресурси і засоби виробництва.
ПС = ЗВ + ТР
Трудові ресурси - це суб’єктивні, а засоби виробництва - об’єктивні (речові) елементи продуктивних сил. Взаємодія у процесі праці людей і засобів виробництва є об’єктивною передумовою розвитку матеріального виробництва суспільства в цілому.
Географічне положення Івано-Франківської області досить вигідне: вона знаходиться на перетині транспортних шляхів (залізниць, автомобільних шляхів, трубопроводів і електричних мереж) із заходу на схід, з півночі на південь, щільність населення висока. Частка трудових ресурсів, зайнятих в усіх сферах економічної діяльності, не перевищує 38%. Слід зауважити, що історично значна частина трудових ресурсів шукала роботу, особливо в осінньо-зимовий період, за межами області, мігруючи на сезонні заробітки в країни далекого зарубіжжя і Росію.
У березні 2011 року порівняно з березнем 2012 року обсяги промислового виробництва зросли на 8,9%, за січень-березень 2001 - на 6%. Проти попереднього місяця спостерігається скорочення випуску продукції на 7,3%. Високі темпи приросту за січень-березень 2003р. спостерігались у промисловості Рожнятівського (3,7%), Тлумацького (33,4%) Косівського (27,6%), Городенківського (26%), Калуського (20,9%) районів та Коломийської (15,2%), Івано-Франківської (13,9%) міських рад.
Інші цікаві матеріали
Історія земної кори проблеми, закономірності, роздуми
Історична геологія, що розшифровує умови й
закономірності розвитку земної кори та планети в цілому, є наукою, що активно
розвивається. Можливість точно датувати найрізноманітніші події минулого,
вивчати вплив космосу на ...
Ґрунти Українських Карпат
Ґрунт - це особливе природно-історичне тіло, складна
поліфункціональна чотирифазна структурна система у поверхневій частині кори
вивітрювання гірських порід, яка є комплексною функцією гірської породи,
організмів, кліма ...
Економічний потенціал Індії
Однією з причин цього є
той факт, що індійську валюту занижують з метою підвищення
конкурентоспроможності індійських товарів на іноземних ринках.
Потрібно відзначити:
якщо ми порівняємо економіки, враховуючи ВВП на о ...