Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Передумови розвитку та розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області

Таблиця № 2. Мінеральні ресурси Івано-Франківської області.

Група

Назва

Родовища

Горючі

(нафта) (газ) (буре вугілля)

Долинське Битків-Бабчинське Гринівське Косівське Надвірнянське Коломийське

Гірничо-хімічна сировина

(сірка) (калійна сіль)

Тлумацьке Калуш-Галицьке Тростянецьке Туро-Велицьке

(кам'яна сіль)

Долинське Калушське

(фосфорити)

Незвиське

(магнієві солі)

Калуш-Галицьке

Будівельні

(мергель) цементна сировина (вапняк)

По всій території області

Ювелірне каміння

(родоніт)

Прелучне

Підземні води

(мінеральні)

Черченське

Для області характерне екстенсивне природокористування, безвідповідальне ставище до навколишнього середовища, руйнування довкілля. Забрудненість довкілля, дія забруднюючих джерел, що погіршують здоров'я населення, показники смертності та дитячої захворюваності безпосередньо залежать від фінансування природоохоронних заходів на підприємствах - забруднювачах, вжиття більш рішучих заходів щодо припинення їх діяльності.

Викиди електроенергетичної, хімічної, гірничорудної промисловості, автомобільного транспорту, харчових підприємств формують основну частину забруднення в області. Великої шкоди завдають залпові аварійні забруднення та викиди в атмосферне повітря Бурштинською ТЕС - близько 85 % в області. Лісовідновлення і роботи по догляду за лісовими ресурсами є важливим природоохоронним заходом в області. Головними забруднювачами є міста Бурштин, Івано-Франківськ, Калуш.

Івано-Франківська область, як і багато західних областей, довгий час знаходилась в межах інших країн, через що економіка розвивалась дуже повільно до 1945 року. Після другої світової війни господарство поступово набирало темпи розвитку, тому що область увійшла до складу України. Порівняно невелика кількість мінеральних ресурсів при значній кількості трудових ресурсів затримувала розвиток матеріальних галузей, проте розвивались трудоємкі галузі, які базувалися на своїй місцевій сировині.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності. Рекреаційні ре ...

Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...

Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7 тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають територіальною базою розм ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено