Сучасна галузева структура і рівень розвитку господарства області
Внесок області в економіку України за валовим випуском протягом 2009-2011 рр. не змінився і становить 2.1%, а за валовою доданою вартістю зріс з 2.1% до 2.2%, що свідчить про зменшення ресурсоємності регіонального виробництва. Обсяги ВДВ області на душу населення становили в 2010р.1783 грн. І за цим показником область посідає дев'яте місце в країні. У багатьох регіонах держави намітилась тенденція до зростання ВДВ, а темпи приросту в Україні склали 100.4%. У Івано-Франківській області продовжувався спад - 98.7%.
Необхідно зазначити, що структура обласної ВДВ відрізняється від середньої в Україні більш вагомою часткою сфери виробництва товарів і ця розбіжність за ці роки посилилась. У 2010 вона становила в Україні 55.1, а в області-59.7% ВДВ економіки.
У структурі економіки області збільшилась питома вага всіх галузей виробництва товарів, що, почасти, обумовлене більш глибоким падінням виробництва у сфері послуг. Зростання ж частки сільського господарства з 17.5 до 21.4% обумовлене ще й позитивною динамікою обсягів виробництва у галузі - 103.1%
У сфері послуг збільшилась питома вага житлово-комунального господарства, абсолютні обсяги ВДВ якого зросли на 10.9%.
У економіці області на перший план виходять такі чинники, що забезпечують досягнення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва на внутрішньому і зовнішньому ринках, оскільки 2010 рік став початком кардинальних змін в усіх сферах суспільного виробництва. Реструктуризація підприємств, структурна перебудова існуючого виробництва, передача в оренду потужностей та залучення до співпраці фінансово потужних інвесторів повинно покращити сучасний стан у промисловості, як базовій ланці економіки. Відроджується хімічна промисловість, поліпшуються справи в лісовій. Створюються всі умови для подальшого малого бізнесу. Вже нині в ньому зайнято понад 74.8 тис. осіб або 23.2% від усього працездатного населення. На обласному рівні діє регіональний фонд підтримки підприємництва, а також координаційна рада з питань розвитку підприємництва при голові облдержадміністрації.
Промисловість має специфічну структуру. Галузі промисловості поділяються на дві групи: групу "А" та групу " Б”. До групи " А ” відносяться галузі, які виробляють засоби промисловості; у групу " Б ” відносять галузі, які виробляють предмети народного споживання.
Групу " А " складають комплекси і галузі тяжкої промисловості - паливно-енергетичний, металургійний, машинобудівний, хімічний та лісовий комплекси, а також промисловість будівельних матеріалів.
Групу " Б " складають галузі легкої промисловості.
Територіально-господарський комплекс Івано-Франківщини складається із галузей як групи "А", так і групи " Б".
Всі промислові комплекси, як і галузі, для свого розвитку повинні мати сировину. Паливно-енергетичний комплекс складається з галузей, які спеціалізуються на видобутку, переробці палива, виробництві і передачі електроенергії. До складу паливно-енергетичного комплексу входять дві галузі: паливна й електроенергетична. Івано-Франківська область має хорошу базу для ПЕК, це перш за все нафта, газ і буре вугілля. Машинобудування переважає неметаломістке.
Хімічна промисловість працює на своїй сировині (сірка, калійна сіль).
Лісова і деревообробна промисловість працює на запасах деревини, що включає лісозаготівлю, деревообробку.
Легка і харчова промисловості працюють на переробці сировини АПК.
Агропромисловий комплекс області дуже різноманітний. На рівнині переважають молочно - м'ясне тваринництво, свинарство, вирощують цукрові буряки, зернові культури.
В області добре розвинутий транспорт. Багато автомобільних шляхів і залізниць мають вихід до кордону.
Інші цікаві матеріали
Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і
Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця –
Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна
держава. Туреччи ...
Порівняльна економіко-географічна характеристика Північно-Західного та Північно-Східного економічних районів
Територія
України за всі роки свого існування зазнавала великих територіальних змін.
Сучасна державна територія остаточно сформувалась у першій половині 50-х років
нинішнього століття. Територія і населення району має с ...
Польща
Площа країни – 313 тис. км2,
чисельність населення – 38,6 млн. осіб (за цими показниками в Центральній
Європі Польща поступається тільки Україні). Столиця – Варшава. Державний устрій
– унітарна республіка. В адміністрат ...