Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кліматичні умови

Клімат Волинської області

помірно-континентальний з м’якою зимою і теплим вологим кліматом. Пересічна температура січня – 4,9º , липня +18,2º. Період з температурою понад +10º становить 155 днів. Опадів 900 мм на рік, найбільше їх випадає влітку, найменше – взимку. Висота снігового покриву 12 – 14 см. Належить до вологої, помірно теплої агро кліматичної зони. Літо завжди тепле, нежарке, з достатнім зволо­женням. На території району воно починається в третій декаді травня, коли середня добова температура повітря стає вище 15°. Влітку бу­вають зливи з грозами, іноді — град. Внаслідок злив в окремих місцях змивається верхній шар ґрунту. Взимку низькі температури тривають до 25 днів, ожеледь – 15 днів і більше, паморозь – від 10 до 20 днів. Часто бувають відлиги, під час яких утворюється льодова кірка. Значної шкоди завдають низькі весняні і ранні осінні заморозки. Північно-західна частина області належить до вологої, помірно теплої, південно-східна – до недостатньо вологої, теплої агро кліматичної зони. Діє 6 метеостанцій (Володимир-Волинський, Ковель, Луцьк , Любешів, Маневичі, Світязь).

Дослідна ділянка розташована в Ратнівському районі Волинської області

. Розташована у північно-західній частині області, за 22 км від залізничної станції Заболоття.

Населення становить 51,9- тис. чол., у тому числі:

міське населення 13,3 тис.чол; сільське населення 38,6 тис.чол.

Проживає в районному центрі 8,9 тис.чол.

Народжуваність на 1000 жителів 14,6. Смертність на 1000 жителів 14,6 Природний приріст на 1000 жителів – 0. Пенсіонерів - 13335чол.

Пересічна температура січня -4,9º, липня +18,2º. Опадів 549 мм на рік. Розвинуті деревообробна, легка, харчова, переробна, будівельних матеріалів галузі промисловості.

За багаторічними спостереженнями середня температура найхолоднішого місяця січня в Луцьку становить -4,6º, найтеплішого місяця липня +18,6º, у Ковелі відповідно -4,8º і +19º.Річний хід температури характеризується поступовістю змін протягом року. Це видно з таких даних (див. табл. )

Таблиця 1

Середньомісячні температури повітря

Станції

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Луцьк

Ковель

-4,6

-4,8

-3,6

-3,7

0,7

0,3

7,4

7,1

14,0

13,6

16,7

17,5

18,6

19,0

17,4

17,9

13,7

13,7

7,8

7,9

1,8

-1,4

-2

-3

Зима у зв’язку з переваженням західних та південно-західних вітрів і високої відносної вологості (90%) порівняно м’яка. Проте бувають роки, коли морози досягають 30º і більше.

Кліматичні відмітки в межах області незначні у зв’язку з невеликою її територією. Різниця в середніх температурах північної і південної частин області в січні становить 0,8º а в липні 0,4º.

Весна в області починається у другій декаді березня і триває 70-80 днів. Початком весняного сезону вважають дату стійкого переходу середньої добової температури повітря через 0º. Для весни характерним є швидке наростання температур. У першій декаді квітня середні добові температури стають вищими 5º, а в третій декаді – переходять через 10º. З цим пов'язаний інтенсивний ріст більшості рослин. Весною бувають часто приморозки, які завдають шкоди садам і городнім культурам.

Літо завжди тепле, нежарке, з достатнім зволоженням. На території області воно починається в третій декаді травня, коли середня добова температура повітря стає вище 15º. В найтеплішому місяці – липні середня температура 17-19º, максимальна 36-38º. Влітку бувають зливи з грозами, іноді град. Внаслідок злив подекуди вилягає хліб, в окремих місцях змивається верхній шар ґрунту.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Льодовики, вічна мерзлота та їх гідрологічне
Напевне, найбільш розпоширена гірська порода у всій Вселенній – це лід. Марс, Юпітер, Сатурн складає великі маси льоду, а деякі супутники планети складені ним майже цілком. Не є виключенням і наша Земля: біль ...

Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7 тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають територіальною базою розм ...

Геодезія
Геодезична мережа — це сукупність пунктів на земній поверхні, закріплених спеціальними центрами, координати та висоти яких визначено геодезичними методами. Геодезичні мережі поділяються на: державні, спеціального ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено