Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Організація і проведення агрометеорологічних спостережень

Необхідним джерелом отримання матеріалів спостереження, необхідних для виявлення впливу погодно-кліматичних умов на с/г виробництво, є мережа агрометеорологічних станцій і постів, які цілеспрямовано влаштовувати при проведенні комплексних науково-дослідних робіт на меліоративних системах.

Основні види спеціальних і спостережень в польових дослідах на меліорованих землях

Таблиця

Вид спостереження і роботи

Практичне використання даних спостережень

Вимірювання харак-теристик сонячної радіації

Вимірювання темпе-ратури повітря

Вимірювання темпе-ратури ґрунту

Вимірювання вологості повітря

Вимірювання вологості ґрунту

Вимірювання атмосфе-рних опадів і запасів води в сніговому пок-рові

Вимірювання випарову-вання ґрунтових вод і випаровування з водної поверхні

Визначення напрямку і швидкості вітру

Фенологічні спосте-реження

Вимірювання атмосфе-рного тиску

Вивчення режиму рівня ґрунтових вод

Вимірювання витрат і рівнів води в водотоках

Розрахунок сумарного водоспоживання методом теплового балансу. Програмоване вирощування врожаїв с/г культур. Дослідження теплового режиму ґрунту.

Розрахунок сумарного водоспоживання по методу С.М. Алпатьєва, І.А. Шарова, Г.К. Льгова і інших. Визначення кращих строків посіву, догляду і збору врожаю. Дослідження способів і техніки поливу.

Дослідження теплового режиму ґрунту, визначення сумарного водоспоживання методом теплового балансу, встановлення оптимальних строків проведення робіт по хімізації ґрунту.

Визначення сумарного водоспоживання по методу С.М. Алпатьєва, дослідження способів і техніки поливу, встановлення оптимальних строків збору врожаю, початку і тривалості посушливих явищ.

Дослідження способів і техніки поливу, корегування поливних режимів, оцінка продуктивних запасів вологи, визначення оптимальних строків посіву, водно-балансові розрахунки.

Оцінка волого забезпечення посівів, водно-балансові розрахунки, розрахунок і корегування поливних режимів, встановлення строків снігозатримки, оцінка умов перезимовки озимих культур і багаторічних трав.

Оцінка запасів продуктивної вологи в окремих горизонтах ґрунтів, визначення сумарного водоспоживання, водно-балансові розрахунки, визначення строків проведення різних меліоративних прийомів і обробки ґрунту.

Розрахунок сумарного водоспоживання методом теплового балансу, використання дощувальної техніки, оцінка можливості використання с/г авіації, планування окремих видів с/г робіт.

Розрахунок і корегування режиму зрошення, встановлення впливу окремих факторів на розвиток с/г культур, планування с/г робіт.

Визначення можливих змін погоди.

Оцінка осушувальної дії дренажу, контроль меліоративного стану територій, визначення швидкості, напрямку і витрат ґрунтового потоку.

Визначення складових водного балансу території, оцінка роботи осушувальної і зрошувальної мережі.

Метеорологічні спостереження ведуться на спеціальній площадці прямокутної форми (стандартний розмір (26 х 26 м)), розміщеної в рамках досліду на рівній відкритій горизонтальній ділянці, характерної для даної місцевості. На метеорологічній площадці встановлюють в визначеному порядку прилади і обладнання. Метеорологічні спостереження проводять в встановлені строки по київському декретному часу.

Агрометеорологічні спостереження – паралельні спостереження за метеорологічними елементами, вологістю ґрунту і станом с/г об’єктів (ростом і розвитком рослин, роботою с/г машин і т.д.).

Практичне використання даних метеорологічних і агрометеорологічних спостережень приведено в табл.

Інші цікаві матеріали

Регіональний розвиток центрально-українського економічного району
Проблеми регіонального розвитку центрально-українського економічного району – це проблеми невикористаних можливостей, нереалізованого потенціалу. Зменшення чисельності працездатного населення, депопуляція - свідчать про ...

Країни Балтії
У Північній Європі своєрідним історичним розвитком, природними умовами і ресурсами, національним колоритом і культурою виділяється трійка Прибалтійських країн (країни Балтії): Естонія, Литва, Латвія. Пропонуємо стисл ...

Інтеграційна стратегія України
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і політичної системи. У зв'язку з цим ним об'єктивно необхідні час і відповідні зусилля ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено