Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Особливості розміщення і територіальна структура провідних галузей господарства території

Промисловість

Головне значення в господарстві відіграє промисловість.

Таблиця № 3. Промислові вузли Івано-Франківської області*

Вузол

Спеціалізація

Івано-Франківській

Машинобудування, легка і харчова промисловість

Калушський

Хімічна промисловість, виробництво обладнання для нафтової промисловості

Долинський

Нафтодобувна, газопереробна, швейна промисловість

Коломийський

Легка і харчова промисловість, машинобудування

За звітом соціально-економічного становища Івано-Франківської області приріст промислового виробництва за 2010 рік склав 23,5%.

Найвищий він у районі:

Галицькому - 26,0 %

Богородчанському - 24,4 %.

Верховінському - 14,3 %

Коломійському - 10,4 %

Калуській міській раді - 56,2%

Яремчанській міській раді - 18,7 %

Зниження виробництва продукції відбулося в промисловості в наступних районах:

Тлумацький - ( - 68,5%)

Городенківський - ( - 29.0%

Снятинський - (-9,6 %)

Рогатинський - (-7,9 %)

Болехівська міська рада - (-26,3 %)

Коломийська міська рада - (-17,3%)

Порівняно з 2009 роком обсяги виробництва зросли на 12,3%. В добувній, на 26,7% - в обробній промисловості та на 20,2% з виробництва та розподілення електроенергії.

В 2010 році у виробництві використано майже 37,2% від загального випуску продукції сировини замовників. В структурі сировини переважна частка припадає на обробну промисловість - 92,7%, в тому числі в хімічній та нафтохімічній - 45%, на підприємствах з виробництва продуктів нафтопереробки - 38,2 % загального обсягу давальницької сировини.

Наростили обсяги виробництва підприємства хімічної та нафтохімічної промисловості (64,4%), целюлозно-паперової промисловості (на 49,9%), виробництва деревини та виробів з деревини (на 35,1%), по видобуванню енергетичних матеріалів (12,3%), виробництву інших неметалевих мінеральних виробів (15,2%) та виробництву продуктів нафтопереробки (на 1,1 %).

Зросли обсяги виробництва товарів народного споживання порівняно з відповідним періодом минулого року на 9,4 відсотки. Їх частка в загальному обсязі промислового виробництва становить 16,8 відсотки. Приріст одержано завдяки нарощуванню випуску непродовольчих товарів на 27,5%, які займають 59,9% обсягу виробництва всіх товарів та виробництву алкогольних напоїв на 1,6%.

Добувна промисловість області займає 16,7% загальнообласного випуску продукції.

Видобуток нафти, включаючи газовий конденсат та газ натуральний, залишився майже на рівні 2009 року і становить відповідно 480,9 тис. тонн і 327,5 млн. куб. метрів.

Більше половини продукції області вироблено підприємствами обробної промисловості (51,7 %).

Знизили обсяги виробництва підприємства харчової промисловості та по переробленню сільськогосподарських продуктів на 13,6% порівняно з 2009 роком. Відбулося зниження виробництва молочних продуктів на 36,1 %, круп та борошна - на 9,3%, хліба та хлібобулочних виробів - на 5,3 %, цукру - на 31,5%.

Разом з тим, зросли обсяги виробництва м'яса, кондитерських виробів - на 50,8%, безалкогольних напоїв - на 38,8 %, мінеральних вод - на 2,4%.

Не вдалося подолати спад виробництва на підприємствах легкої промисловості (на - 5,6%) проти 2009 року. Відставання спостерігається в текстильній промисловості - на 1%, з виробництва готового одягу та хутра - на 4,6 %, шкіри - на 8%.

Водночас збільшено виробництво пальт і півпальт (на 66,2%), курток (на 12,1%), хромових шкіротоварів (на 31,3 %).

Наростили обсяги виробництва підприємства по виробництву продуктів нафтопереробки на 1,1% проти 2009 року.

Майже на рівні 2009 року перероблено сирої нафти - 865,4 тис. тонн, виробництво бензину автомобільного зменшилося на 8,9%, тоді як дизельного палива та мазуту топкового вироблено більше на 0,1%, та 1,6% відповідно.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень ...

Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
Актуальність теми. Гірські льодовики - льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається накопичення снігу та подальше його пе ...

Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної території закладаються ще на етапах районного планування і просторової локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і трудових ресурс ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено