Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Особливості розміщення і територіальна структура провідних галузей господарства території

Підприємства хімічної і нафтової промисловості виробляють 15,3% обсягу промислової продукції області.

Проти 2009 року збільшено виробництво соди каустичної на 32,8%, рідкого хлору - на 34,7%, текстильно-допоміжних речовин на - 51,5%, синтетичних смол і пластмас - у 2,5 рази, волокон і ниток хімічних - на 23,8%, лакофарбових матеріалів - на 37,7% та формових гумотехнічних виробів - на 16,9%.

Майже 90% випущеної продукції галузі припадає на комплекс ЗАТ "Лукор" - ВАТ”Оріана”. Ним випущено товарної продукції на суму 1млрд. грн., що на 83,5 % більше, ніж у 2010 році, перероблено 749,9 тис. тонн піролізної сировини, досягнуто збільшення випуску поліетилену у 2 рази, пропілену - на 76,4%, бензолу - на 56,9%, смоли для піролізу - на 63,6 %.

З приростом виробництва спрацювали підприємства по виробництву неметалевих мінеральних добрів, який становить 15,2% проти 2009 року. Збільшено виробництво цегли будівельної (на 22,2 %).

Допущено спад виробництва в машинобудуванні, де зниження за 2010 рік становить 9,1%. Зменшено виробництво машин та устаткування на 9,4%, електричного та електронного устаткування на 6,1%, транспортного машинобудування на 13,2 %.

Разом з тим, збільшено виробництво навантажувачів сільськогосподарського призначення, кранів електричних, причепів важковозних.

Третя частина (31,6 %) промислового виробництва в області припадає на підприємства по виробництву та розподіленню електроенергії, газу, тепла та води.

Із нарощенням виробництва спрацювала Бурштинська ТЕС. З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС включена на паралельну роботу з об'єднаною енергетичною системою Європи і впродовж одного року буде працювати в режимі "Бурштинського острова" під контролем UCTE (союз централізованого транспорту і розподілу електроенергії).

В зону дії "острова" входять: по генерації - Бурштинська ТЕС (навантаження - 600-1000 МВт), Калуська ТЕЦ (50-70 МВт), Теребле-Рікська ГЕС (27МВт), Дрогобицька ТЕС (7 МВт); по споживанню - повністю Закарпатська, частково Івано-Франківська та Львівська області.

За 2010 рік вироблено 5,78 млрд. кВт год. електроенергії (на 27,5%більше, ніж у 2009 році), обсяг виробництва товарної продукції в порівняних цінах складає 593,6 млн. грн., що на 130 млн. грн. більше, ніж у 2009 році.

Ефективно працює ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття”, де за 2010 рік обсяг виробництва товарної продукції в порівняних цінах становить 756,1 млн. грн., що на 1,0 % більше, ніж у 2009 році.

Долинський газопереробний завод працює в єдиному комплексі з нафтогазовидобувними підприємствами області. У 2010 році підприємство спрацювало з приростом 9,8 %, тут перероблено 227,1 млн. куб. м газу, що становить 105,4 % до 2009 року.

Землі лісового фонду Івано-Франківщини становлять близько 626 тис. гектарів, якими опікуються 16 державних та 6 міжгосподарських лісгоспів. Важко переоцінити велику грунтозахисну, водорегулюючу, кліматотворчу, санітарно-гігєнічну, курортологічну, рекреаційну ролі, які відіграють "легені Карпат” для всієї України, де зосереджено лише однієї деревини 114 мільйонів кубометрів.

Від реалізації деревини область одержує в середньому 150 млн. гривень. Близько 13 тис. чоловік працює у цій галузі, не рахуючи кількох тисяч сезонників, які заготовляють лікарські рослини, ягоди, гриби. Але найбільше значення ліс має для гірських - Верховинського, Косівського та Надвірнянського районів

На підприємствах по виробництву деревини та виробів з деревини, на які припадає 7,3 % загальнообласного виробництва, збільшилось виробництво пиломатеріалів на 4,8 %, блоків віконних і дверних в зборі - 2,1%., паркету - на 22,5% деревоволокнистих плит - на 11,9% та деревностружкових плит - на 32,4 % проти 2001 року.

У целюлозно-паперовій та поліграфічній промисловості значно збільшилося виробництво шпалер (у 3,9р.), мішків паперових (на 75%) та картону (на 12,8%).

АПК (агропромисловий комплекс)

Характерними особливостями агропромислового комплексу сучасного Прикарпаття є, передусім, орієнтація на задоволення внутрішніх потреб населення області, що, в свою чергу, пояснює відсутність чітко визначеної спеціалізації сільського господарства регіону, кардинальні зміни в організаційній структурі власне сільськогосподарського виробництва і незначну питому вагу фермерських господарств. Частка останніх, наприклад, становить лише 0,9% загального обсягу сільськогосподарської продукції на Прикарпатті.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт. Чемерівці, 1 ...

Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів розміще ...

Комплекс топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 12000 для ведення кадастру на території м. Лужани
В даному курсовому проекті Розробляється планування і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м. Лужани Чернівецької області. ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено