Особливості розміщення і територіальна структура провідних галузей господарства території
Підприємства хімічної і нафтової промисловості виробляють 15,3% обсягу промислової продукції області.
Проти 2009 року збільшено виробництво соди каустичної на 32,8%, рідкого хлору - на 34,7%, текстильно-допоміжних речовин на - 51,5%, синтетичних смол і пластмас - у 2,5 рази, волокон і ниток хімічних - на 23,8%, лакофарбових матеріалів - на 37,7% та формових гумотехнічних виробів - на 16,9%.
Майже 90% випущеної продукції галузі припадає на комплекс ЗАТ "Лукор" - ВАТ”Оріана”. Ним випущено товарної продукції на суму 1млрд. грн., що на 83,5 % більше, ніж у 2010 році, перероблено 749,9 тис. тонн піролізної сировини, досягнуто збільшення випуску поліетилену у 2 рази, пропілену - на 76,4%, бензолу - на 56,9%, смоли для піролізу - на 63,6 %.
З приростом виробництва спрацювали підприємства по виробництву неметалевих мінеральних добрів, який становить 15,2% проти 2009 року. Збільшено виробництво цегли будівельної (на 22,2 %).
Допущено спад виробництва в машинобудуванні, де зниження за 2010 рік становить 9,1%. Зменшено виробництво машин та устаткування на 9,4%, електричного та електронного устаткування на 6,1%, транспортного машинобудування на 13,2 %.
Разом з тим, збільшено виробництво навантажувачів сільськогосподарського призначення, кранів електричних, причепів важковозних.
Третя частина (31,6 %) промислового виробництва в області припадає на підприємства по виробництву та розподіленню електроенергії, газу, тепла та води.
Із нарощенням виробництва спрацювала Бурштинська ТЕС. З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС включена на паралельну роботу з об'єднаною енергетичною системою Європи і впродовж одного року буде працювати в режимі "Бурштинського острова" під контролем UCTE (союз централізованого транспорту і розподілу електроенергії).
В зону дії "острова" входять: по генерації - Бурштинська ТЕС (навантаження - 600-1000 МВт), Калуська ТЕЦ (50-70 МВт), Теребле-Рікська ГЕС (27МВт), Дрогобицька ТЕС (7 МВт); по споживанню - повністю Закарпатська, частково Івано-Франківська та Львівська області.
За 2010 рік вироблено 5,78 млрд. кВт год. електроенергії (на 27,5%більше, ніж у 2009 році), обсяг виробництва товарної продукції в порівняних цінах складає 593,6 млн. грн., що на 130 млн. грн. більше, ніж у 2009 році.
Ефективно працює ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття”, де за 2010 рік обсяг виробництва товарної продукції в порівняних цінах становить 756,1 млн. грн., що на 1,0 % більше, ніж у 2009 році.
Долинський газопереробний завод працює в єдиному комплексі з нафтогазовидобувними підприємствами області. У 2010 році підприємство спрацювало з приростом 9,8 %, тут перероблено 227,1 млн. куб. м газу, що становить 105,4 % до 2009 року.
Землі лісового фонду Івано-Франківщини становлять близько 626 тис. гектарів, якими опікуються 16 державних та 6 міжгосподарських лісгоспів. Важко переоцінити велику грунтозахисну, водорегулюючу, кліматотворчу, санітарно-гігєнічну, курортологічну, рекреаційну ролі, які відіграють "легені Карпат” для всієї України, де зосереджено лише однієї деревини 114 мільйонів кубометрів.
Від реалізації деревини область одержує в середньому 150 млн. гривень. Близько 13 тис. чоловік працює у цій галузі, не рахуючи кількох тисяч сезонників, які заготовляють лікарські рослини, ягоди, гриби. Але найбільше значення ліс має для гірських - Верховинського, Косівського та Надвірнянського районів
На підприємствах по виробництву деревини та виробів з деревини, на які припадає 7,3 % загальнообласного виробництва, збільшилось виробництво пиломатеріалів на 4,8 %, блоків віконних і дверних в зборі - 2,1%., паркету - на 22,5% деревоволокнистих плит - на 11,9% та деревностружкових плит - на 32,4 % проти 2001 року.
У целюлозно-паперовій та поліграфічній промисловості значно збільшилося виробництво шпалер (у 3,9р.), мішків паперових (на 75%) та картону (на 12,8%).
АПК (агропромисловий комплекс)
Характерними особливостями агропромислового комплексу сучасного Прикарпаття є, передусім, орієнтація на задоволення внутрішніх потреб населення області, що, в свою чергу, пояснює відсутність чітко визначеної спеціалізації сільського господарства регіону, кардинальні зміни в організаційній структурі власне сільськогосподарського виробництва і незначну питому вагу фермерських господарств. Частка останніх, наприклад, становить лише 0,9% загального обсягу сільськогосподарської продукції на Прикарпатті.
Інші цікаві матеріали
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...