Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Ділянка Red Deer River

Завершуючи розгляд території Horseshoe Canyon зауважимо, що його унікальність є тимчасовою. Збіг обставин привів до того, що ми сьогодні можемо спостерігати це природне явище у тому етапі, коли воно є видовищним. В недалекому минулому, і в недалекому майбутньому під дією природних сил воно зміниться і можливо втратить свою видовищність. Але його місце займуть нові природні об’єкти, які буз сумніву існують у цьому регіоні. Так на рис.23. наведене космічне зображення ще одного каньйону (назва на карті відсутня), що розташований за 20 км на південь від Horseshoe Canyon. В межах його верхів’я сьогодні можна спостерігати процеси, що кілька тисяч років тому почали формування Horseshoe Canyon. Тут можна спостерігати, по положенню початків рівчаків, виходи підземних вод, які рано чи пізно призведуть до утворення улоговини та чогось видовищного.

Рис.23. Виходи підземних вод злокалізовано в зоні уступу, (http://www.spaceimaging.com/gazette/)

Після того, як ми розглянули більш-менш детально деякі особливості будови басейну річки Red Deer цікаво буде зробити деякі узагальнення за допомогою космічних знімків. На рис.24. показаний фрагмент космічного знімка на територію, що безпосередньо прилягає до західної околиці містечка Drumheller. На жаль, на безкоштовних сайтах знімків на територія міста не знайшлося, але даний фрагмент включає більшість елементів, що буди розглянуті вище. Так, цифрою 1 зазначена долина річки, яка на захід від міста різко змінює напрямок течії з субширотного на північний; цифрою 2 відмічена долина притоки Kneehills Creek; цифрою 3 – улоговина Horseshoe Canyon; цифра 4 стосується ділянки бедленду, що зображена на рис.9.

Відносно цієї частини території слід одразу зауважити, що масштаб явища, який справляє дуже сильне враження з близької відстані, при розгляді на регіональних знімках є мало помітним. Для підтвердження цього на рис.25 вміщено збільшений фрагмент знімку.

Рис.24. Загальний вигляд долини річки Red Deer на відрізку на захід від містечка Drumheller, (http://www.spaceimaging.com/gazette/)

Рис.25. Зображення бедленду долини Red Deer на космічних знімках, (http://www.spaceimaging.com/gazette/)

Зазначені цифрами 2 та 3 ділянки долини річки Kneehills Creek та Horseshoe Canyon детально були розглянуті вище і ніякої нової інформації, якщо не брати до уваги деякі аспекти структурної геоморфології, такі як спрямлені відрізки долин , коліноподібні їх згини, ми тут не знайдемо. Цікавою виглядає інформація з космічного знімку відносно утворення терас головного потоку – річки Red Deer, збільшений фрагмент знімку на відрізок долини якої наведено на рис.65.

Якщо порівняти, за матеріалами космічних зйомок та топографічним картам, параметри дренажних потоків, що були наведені вище та будову долини річки Red Deer (рис.24.- 26), то одразу можна зробити висновок про ідентичність їх походження. В усіх випадках це глибоко врізані долини, з крутими берегами та витриманою в вузьких межах шириною корита річки. Це, мабуть, є головним показником дренажних потоків, оскільки витриманість ширини та глибини корита річки говорить, по-перше, про величезну силу потоку, по-друге, про єдине джерело живлення на час його формування.

Рис.26. Можливості розпізнання через опосередковані ознаки терасових рівнів річки Red Deer, (http://www.spaceimaging.com/gazette/)

Початкова потужність потоку була настільки величесзною, що він сформував не долину річки, а русло-долину, в межах якого і відбуваються усі наступні її перетворення. Потужність потоків, що існували після утворення русла-долини була мізерною по зрівнянню з силою початкового потоку. Сьогоднішня ширина заплави (на знімку більш темна неоднорідна смуга вздовж русла) відображає сучасні можливості потоку. Оскільки кількості води не вистачає для заповнення долини у цілому, він сконцентрувався у досить вузьке русло, енергії котрого вистачило на незначний вріз у алювіальну товщу попереднього етапу. Не виключено, що це тераса вкладена в долину, тобто, сучасний потік сформував свою власну алювіальну товщу, в якій сьогодні і протікає.

Рис.27. Перспективні аерознімки долини річки Red Deer, 25 км нижче за течією від містечка Drumheller

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7 тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають територіальною базою розм ...

Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький автономн ...

Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено