Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Лісоресурсний комплекс

Рослинний покрив різноманітний. В рівнинній частині чергуються плями степів і широколистяних лісів, переважно дубових з домішками граба, рідше бука. В межах Прикарпаття степи поступово зникають, з'являються ділянки з лучною рослинністю у низовинах, а височини зайняті лісами, де переважає бук.

Широколистяні ліси Покутської частини району мають в основному два яруси. В першому найчастіше зустрічаються ясен, явір, клен польовий. В другому, крім лісоутворюючих дуба і граба, поширені також липа, берест, осика, черемха, береза, черешня, горобина. У підліску представлені брусниця, ліщина, калина, глід, крушина, терен, шипшина, кизил. Трав'яний покрив формують осоки лісна і волосиста, тонконіг, копитень, гребінник, тонконіг, гребінник, фіалка лісова, анемона дібровна, маренка запашна та ін.

В лісах передгір'я значно рідше зустрічаються дуб, частіше бук, смерека. Зберігся тут в окремих місцях зникаючий тис, ягідний релікт неогенового періоду (ботанічний заказник Княждвір та 9 заповідних урочищ). На заболочених заплавах поширені вільхові ліси з переважанням чорної вільхи та вільхи сірої. Поруч з ними ростуть чорна бузина, верба, крушина, хміль, паслін.

У букових лісах Прикарпаття трав'яний покрив бідніший і представлений квасницею, весняним білоцвітом, підсніжником, воронцем.

В цілому ліси на рівнині займають до 15 %, а в передгір’ї - до 30%.

Луки поширені у заплавах рік, характеризуються трав'яним покривом, в якому домінують вівсяниця лугова і червона, тонконіг, конюшина [14].

Великі площі зайняті культурною рослинністю - сільськогосподарськими землями та після лісовими луками, що в значній мірі розірвані.

До Червоної книги України занесені рослини, що зустрічаються в нашій місцевості і потребують повсюдної охорони: тис ягідний, підсніжник звичайний, шафран Палласа, первоцвіт дрібний, латаття біле, дзвіночки карпатські, пізньоцвіт осінній, венерині черевички звичайні, а також яловець високий, сосна кедрова європейська, первоцвіт весняний, роман карпатський, відкатник, хвощ великий [15].

В цілому в районі є 256 км2 лісів, що складає біля 26% лісистої території району.

Хвойні пороті дерев складають біля 17% від загальної площі дерев і в основному знаходяться гірських районах. Більша частина лісів - 48% це середньолистяні породи дерев, а також біля 25 % молоді пересадження, вік яких не перевищує 25 років.

Більшість порід це дуб, бук і граб, які складають біля 80% лісового фонду району. В цілому видовий склад лісів Коломийського державного лісгоспу показаний на таблиці 4.

Таблиця 4

Переважаючі породи дерев по Коломийському держлісгоспу (га).

Хвойні

Твердолистяні

М’яколистяні

Сосна

Ялина

Ялиця

Модрина

Разом

Дуб

Бук

Граб

Ясен

Клен

Акація

Разом

Береза

Осика

Вільха

Липа

Тополя

Верба

Горіх

Псевдогуга

разом

802

1029

852

65

2748

11963

5777

2623

466

29

234

21092

444

46

192

533

13

14

5

10

57

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Рекреаційний комплекс
Комплекс задовольняє потреби населення в оздоровленні, відпочинку і змістовному проведенні вільного часу. В рекреаційний комплекс входять такі об’єкти інфраструктури, як санаторії і пансіонати, будинки і бази відпочинку, тури ...

Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено