Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Проектно-вишукувальні роботи

Для розробки проектів рекультивації використовуються документи з геологічних вишукувань та інших обстежень, на основі яких складається проект гірничодобувного підприємства, будови, а також генплани, профілі та матеріали виконуваних зйомок, які були проведені по закінченню експлуатації виїмок.

За необхідності проводять додатково суцільну топографічну зйомку в масштабі 1:1000-1:2000 із січенням рельєфу 0,5-1 м, зйомку поперечниками або комбіновану.

При цьому в умовах, невигідних для вимірювання ліній знімального обґрунтування і геодезичних прив'язок, доцільне прокладання теодолітних ходів без вимірювання довжини ліній. У такому випадку одночасно з вимірюванням кутів повороту на кожній вершині вимірюється кут між стороною ходу та напрямом на опорну точку (репер). Координати вершин кутів теодолітного ходу визначаються камеральне шляхом розв'язання рівнянь двох окремих. Зйомка може бути проведена шляхом розбивки теодолітної сітки квадратів зі сторонами 20-30-50 м із закріпленням їх кілками. Кінці поперечників прив'язуються до теодолітно-нівелірного ходу, який прокладається на межі ділянки. Вершини квадратів нівелюються. Позначки точок рельєфу в середині квадратів визначаються методом тахеометричної зйомки. В результаті такого способу зйомки робиться сітка, яка необхідна під час розробки проекту вертикального планування в натурі.

Для розбивки сітки квадратів необхідно завчасно відкласти на сторонах теодолітних ходів на межах ділянки проекції сторін квадратів. Ці проекції визначаються за формулою:

де l - прийнята величина сторони квадрата, м;

а i β - диференційовані кути відповідних сторін теодолітно-нівелірного ходу.

Під час розробки проектів рекультивації земель у зв'язку з будівництвом магістральних трубопроводів, водоводів, каналізаційних колекторів та інших підземних споруд топографічні зйомки не проводяться, а використовуються матеріали вишукувань, проведених під час складання проектів будівництва цих споруд.

Це стосується й проектів зняття та вивезення родючого шару грунту із земельних ділянок, які зайняті під будівництво промислових об'єктів, залізниць, автомобільних доріг та споруд на них, ліній електропередач, відкритих осушувальних і зрошувальних каналів та ін.

На ділянках, куди вивозиться родючий ґрунт або розкривні породи, проводиться зйомка по квадратах (під час засипки ярів, вимоїн, знижень, ям).

У результаті проведених топографічних вишукувань складаються технічний звіт, плани відповідних масштабів, за необхідності - поздовжні та поперечні профілі. На топографічних планах гірничих розробок для повного уявлення про елементи кар'єрів, крім рельєфу в горизонталях і позначень точок, показуються бровки ухилів траншеї, внутрішні відвали розкривних порід, запобіжні берми, дренажні канали, контури небезпечних зон - зсуви, обвали та ін.

Враховуючи специфічне навантаження планів, під час їх складання необхідно консультуватися із спеціалістами гірничодобувного виробництва.

На заново розпочатих гірничих розробках, а також у випадку інших видів порушень земельних ділянок (будівництво магістральних трубопроводів та інших підземних споруд) дані про характер Ґрунтового покриву, необхідні для складання проекту рекультивації, беруться Із матеріалів раніше проведених великомасштабних ґрунтово-меліоративних, грунтово-ерозійних обстежень. У більшості випадків необхідно провести уточнення за програмою цих обстежень.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Географічна характеристика Туреччини
Туреччина – ісламська держава в Західній Азії і Європі. Площа країни – 781 тис. км. кв. Населення – 65 млн. чол. Столиця – Анкара. Форма правління – республіка. Форма територіального пристрою – унітарна держава. Туреччи ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено