Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Проектно-вишукувальні роботи

Під час виконання ґрунтово-меліоративних робіт враховуються такі категорії складності територій:

І категорія

Райони степової зони із площинно-рівнинним рельєфом, одноманітними материнськими породами та ґрунтовим покривом. Вітрова ерозія відсутня.

ІІ категорія

Райони степової (частково лісостепової зони) із слабо розчленованим рельєфом, одноманітними материнськими породами та нескладним ґрунтовим покривом. Контури ґрунтових комплексів займають 10% території І категорії з площею ґрунтових комплексів від 10 до 20 %.

ІІІ категорія

Райони степової та лісостепової зони з розчленованим рельєфом та різними ґрунтоутворювальними породами, зі строкатим ґрунтовим покривом; території II категорії з площею ґрунтових комплексів або еродованих ґрунтів від 10 до 20 %; поліські райони інтенсивного землеробства з однорідними ґрунтоутворювальними породами та наявністю до 20 % заболочених або еродованих ґрунтів; зрошувані землі в належному стані, що не мають ознак вторинного або залишкового засолення; осушені землі, що не мають ознак вторинного або залишкового заболочення.

IV категорія

Поліські райони з однорідними породами, з наявністю площ заболочених ґрунтів від 20 до 40 %; райони лісостепової зони з розчленованим рельєфом, строкатими ґрунтоутворювальними породами та наявністю еродованих ґрунтів від 20 до 60 %; степові території зі значною комплексністю та еродованістю ґрунтового покриву (від 40 до 60 % комплексів площі території); заплави , плавні, дельти річок із нескладним ґрунтовим покривом, заліснені та вкриті чагарником (до 20 % площі); розчленовані передгірські території; зрошувані землі, які мають ознаки вторинного засолення до 15 % площі; осушені землі, які мають ознаки заболочення на площі до 15%.

V категорія

Поліські райони зі строкатими ґрунтоутворювальними породами та з великою кількістю заболочених земель (більше 40 %); лісостепові райони з розчленованим рельєфом, строкатим ґрунтовим покривом, ґрунтоутворювальними породами, наявністю еродованих земель більше ніж 60%; заплави, плавні, дельти із складним неоднорідним ґрунтовим покривом (різний гранулометричний склад, засолення, заболоченість або заліснення більше ніж 20 % площі); зрошувані зеимлі, які мають ознаки вторинного засолення більше ніж 15 % площі; осушені землі, що мають ознаки вторинного або залишкового заболочення більше ніж 15 % площі; гірські території.

Співвідношення між кількістю шурфів і точок буріння становить 1:10. Шурфи призначені для детальнішого вивчення профілю насипних розкривних порід, а також відбору зразків на аналізи і закладаються на глибину 1,5-2,5 м, а свердловини буряться до глибини 0,75-1,5 м. Шурфи і точки буріння закладаються у кутах квадратів, на які розбивається ділянка.

Кожна точка буріння (шурф) нумерується, прив'язується на карто-основу й описується з обов'язковою вказівкою характеру (літології і гранулометричного складу) порід, глибини гумусового горизонту, наявності видимих форм карбонатів, гіпсу, оглеєння і т. д. Одночасно відзначається вміст і характер структури гумусового шару. У польовому журналі робляться мазки гумусового шару (по глибині) для камерального зіставлення з аналізами польового обстеження точок буріння на вміст гумусу.

За наявності засолених сульфідовмісних порід проводяться якісні реакції, які показують наявність легкорозчинних солей або сульфідів.

У польових журналах відзначається глибина ґрунтових вод й описується характер поверхні. Площі, де наявні просадки, фіксуються на картосхемі.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Інші цікаві матеріали

Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи: моделювання, історичний, картографічний, літературний, порівняльно-географічний, системний, статистичний методи. Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено