Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Проектно-вишукувальні роботи

4. Вартість розрахована для умов, за яких розрізи та прикопки можливо прив'язувати до ситуації, ясно вираженої на місцевості І плановій основі. В інших умовах (наприклад, місцевостях покритих лісом), коли для прив'язки розрізів і прикопок потрібно враховувати спеціальні геодезичні роботи (прокладання теодолітних, мензульних ходів та ін.), вартість на такі роботи визначається додатково.

5. Вартість виготовлення планово-картографічної основи, необхідної для проведення вишукувань, існуючих змін, що відбувалися в ситуації і межах землекористування, використання аерознімання, виготовлення аерознімків і фотопланів, визначається за окремою інструкцією.

Набір лабораторних аналізів залежить від характеру розкривних порід, з яких складена рекультиваційна ділянка (що передчасно визначається за матеріалами гірничотехнічної рекультивації).

Лабораторні аналізи включають такі роботи: приймання зразків, їх складування, просушування, підготовка до проведення аналізів; виготовлення пакетів для добору середньої проби; розбір зразків і взяття середньої проби; розмелювання, підготовка обладнання, устаткування і реактивів, виконання аналізів в аналітичних пробах; виконання підрахунків; внесення результатів аналізу у відомість; здійснення контрольних аналізів; свідчення; виправлення недоліків; подання результатів аналізу, миття посуду: звільнення складських приміщень і пакетів від зразків грунтів, за якими аналізи завершені.

Результатом роботи є відомість з наслідками аналізів (2 примірники, з них 1 - архівний).

Для усіх зразків виконуються аналізи гранулометричного складу заКачинським. У випадку однорідності гранулометричного складу, виявленого під час польового обстеження, такі аналізи призначаються вибірково.

Визначення гумусу за Тюріним проводиться в усіх зразках, відібраних із гумусових шарів профілю, а вибірково - у зразках розкривних порід.

Аналіз водної витяжки проводиться у зразках засолених ґрунтів і порід. За відсутності зафіксованого засолення проводяться вибіркові (одиничні) аналізи скороченої водної витяжки.

Реакція насипних ґрунтів і порід (рН водної витяжки, а у без-карбонатних породах також і рН сольової витяжки) визначається потенціометричним або калориметричним методом.

У змішаних зразках визначається рухомий фосфор (за Кірсановим, якщо для рекультивації використовувались гумусово-елювіальні горизонти дерново-підзолистих або сірих лісових ґрунтів, за Чириковим, якщо використовувались гумусово-ілювіальні горизонти чорноземів, і за Мачигіним, якщо використовувались окарбоначені гумусові горизонти), калій (за Масловою -в некарбонатних ґрунтах і за Гусейновим або Протасовим - у карбонатних), а також гідролітичної кислотності (за Каппеном).

Вартість лабораторних аналізів зразків ґрунту здійснюється за табл. 7.З.

Таблиця 7.3.

Одиниця виміру "а" - об'єкт; "в" - 1 тис. га території

Примітки:

1. Вартість розрахована для територій , на яких закладено 100 ґрунтових (основних І перевірних) розрізів на 1 тис. га обстежуваної площі. За Інших умов у показник "в" вводиться коефіцієнт К = 1,0+0,10 (η-10), де η - кількість основних і перевірочних розрізів на 1 тис. га обстежуваної площі.

2. Вартість передбачає проведення аналізу ґрунтових зразків, узятих з 20% (загальної кількості основних І перевірних розрізів) ґрунтових розрізів. За інших умов у показник "в" вводиться коефіцієнт К = 1,0+0,05 (η-20), де η - відсоток основних і перевірочних ґрунтових розрізів, з яких зроблені аналізи зразків.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Інші цікаві матеріали

Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є зкомплексована СН із ...

Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими полками (Переяславським, Іркліївськи ...

Регіональні аспекти зовнішньої торгівлі Мексики
Зовнішня торгівля є однією з складових економічної науки, що з розвитком соціально-економічних відносин набула важливого значення для кожної країни. Тому якщо досить ефективно буде розвиватися зовнішня торгівля то і мож ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено