Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Значення та основні функції закладів громадського харчування

Громадське харчування - це важлива сфера торговельно-економічної діяльності з надання послуг населенню. Заклади громадського харчування забезпечують потреби населення у готовій харчовій продукції шляхом наданням безпосередньо послуг.

Значення закладів громадського харчування важко переоцінити. Адже на дану сферу послуг припадає значна частина ВВП країни, а також велика питома вага обсягу реалізованих послуг у вартісному вираженні в загальній вартості наданих послуг.

На рис. 1. подано у графічному вигляді основні показники, які характеризують виняткову важливість громадського харчування в економіці України та Подільського економічного району зокрема.

Рис. 1. Структура наданих послуг в загальному обсязі ВВП по Україні та Подільському економічному районі*

Як бачимо з Рис. 1, В цілому по Україні заклади громадського харчування займають все ж таки більшу питому вагу в структурі ВВП. Це зумовлено тим, що існують інші економічні районі з більш високим попитом населення на послуги даної сфери.

Винятково важливо роль закладів громадського харчування виявляється не лише у задоволенні безпосередніх фізіологічних потреб населення, а й ролі даної сфери формуванні надходжень до державного бюджету. Заклади громадського харчування сплачують ряд загальнодержавних та місцевих податкових зборів та платежів. Особливу роль відіграють останні. При цьому отримані кошти також спрямовуються на подальший соціальний розвиток району розміщення закладу громадського харчування.

Динаміку структури надходжень коштів від закладів громадського харчування до державного та місцевих бюджетів України подано на рис. 2:

Рис. 2. Структура надходжень коштів до державного та місцевих бюджетів від закладів громадського харчування та інших закладів*

З рис. 2. Видно, що протягом останніх років надходження від діяльності даної сфери в економіці України значно зростають. Це свідчить також про зростання обсягів діяльності самих закладів громадського харчування та зростання попиту населення на їх послуги.

Таким чином, заклади громадського харчування виконують наступні функції:

) Соціальна функція

Дана функція полягає насамперед у задоволенні первинних,фізіологічних потреб населення у готовій до безпосереднього вживання продукції.

) Економічна функція

Її суть полягає у тому, що заклади громадського харчування, як було вже сказано, поповнюють державний бюджет, беруть участь у створенні ВВП.

До того ж всі заклади громадського харчуванні є підприємствами за своєю організаційною формою і забезпечують значний рівень зайнятості трудових ресурсів.

Інші цікаві матеріали

Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів. Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...

Застосування інноваційних технологій навчання географії
1. Освіта — стратегічна основа розвитку особистості, суспільства, нації і держави, запорука майбутнього. У Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті визначено мету, пріоритетні напрямки державної полі ...

Передумови розвитку соціальної інфраструктури в Чемеровецькому районі
Сукупність підприємств і закладів обслуговування на певній території утворює мережу обслуговування, яку називають соціальною інфраструктурою. Населені пункти, в яких розміщені підприємства сфери послуг, називають центрами обслу ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено