Індексна карта – основа ведення кадастру.
У зв'язку з переходом на автоматизоване ведення державного земельного кадастру і на основі використання комп'ютерної техніки виникає необхідність створення цифрової картографічної бази даних, що використовує технології геоінформаційних систем. Як відомо геоінформаційні системи – це інтерактивні системи, що зберігають цифрову базу даних і забезпечують повний набір засобів висновку картографічної інформації від простих екранних зображень до високоякісних топографічних і кадастрових карт иd планів відповідного масштабу.
Отже, з погляду проведення ітерацій геоінформаційні системи можна представити у виді послідовності:
збір і введення даних;
керування;
аналіз;
представлення.
Графічно, технологічна модель ГІС представиться наступним чином. Цифрова картографічна база даних зберігає наступну інформацію:
топографічну основу (цифрова модель місцевості);
границі і границі (координати границь адміністративно – територіальних утворень, земельних ділянок власників землі і землекористувачів);
рельєф (цифрова модель рельєфу);
границі агро груп грунтів(перелік і координати границь агро груп грунтів);
границі зон містобудівної цінності (перелік і координати границь зон містобудівної цінності);
границі геоботанічних конструкторів;
границі лісотипологічних конструкторів;
конструктори районування (координати границь різноманітних видів загального і соціального районування).
Ця інформація збирається в цифровому виді під час виконання польових чи робіт переводиться з графічної форми в цифрову, кодується, виводиться на машинні носії й обробляється відповідними програмами.
На протязі багатьох років на території України склався адміністративно-територіальний розподіл на області, області на райони, райони на сільські ради. Виділилися міста республіканського й обласного підпорядкування, населені пункти. Саме такий адміністративно-територіальний розподіл виявився найбільш сприйнятливим і наочним для формування індексних карт. Індексним картам сміло можна дати назву кадастрових, оскільки з формуванням індексної карти області, міста, населеного пункту з'являється поняття кадастрової одиниці: кадастрова зона, кадастровий квартал, кадастровий номер ділянки.
Індексні кадастрові карти – особливі карти, складені на основі адміністративно - територіального пристрою області чи міста. По індексних кадастрових картах формується кадастровий номер земельної ділянки. Тому індексні кадастрові карти є основою формування і ведення кадастру.
Розробки структури індексного номера земельної ділянки дуже довго було предметом гарячих споров. Одним із спірних моментів є питання, зв'язувати індексний номер ділянки з його географічним чи розташуванням індексний номер є тільки пошуковий атрибут електронної таблиці. Другий момент: якщо є атрибутивна таблиця і питання в “прив'язці” земельної ділянки відходить на другий чи план узагалі не розглядається, то ГІС перетворюється в реєстраційну систему землекористувачів і землеволодінь. У такому випадку вирішити питання в структурі індексного номера в атрибутивній таблиці можна дуже просто – черговій земельній ділянці привласнювати черговий (порядковий) обліковий номер запису в таблиці бази даних. Тоді закономірне питання – де ГІС? Де просторовий аналіз розташування земельних ділянок?
У такий спосіб можна однозначно затверджувати, що індексний номер повинний у себе містити просторову інформацію в географічному розташуванні земельної ділянки. Формування такого номера повинне спиратися на індексну кадастрову карту ( рис.1.1).
Інші цікаві матеріали
Калінінградська область на карті Європи
На основі рішень Потсдамської
конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до
складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився
Кенігсберзький особливий військовий о ...
Трудовий потенціал (зайнятість населення та ринок праці, оплата праці,
пенсійне забезпечення)
Важливим питанням соціальної політики є соціальна захищеність громадян,
зайнятість населення, поліпшення ситуації на ринку праці [8].
Відповідними службами району щорічно проводиться моніторинг підготовки
кадрів та підвищення ...
Проект відведення земельної ділянки під ковбасний
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадаст ...