Складання проектів рекультивації для різних видів порушених земель
- у випадку освоєння для лісогосподарського або лісопаркового використання:
- у складі планувальних робіт у проектах передбачається надання рельєфу ухилів, що забезпечують стік поверхневих вод, будівництво терас і нанесення на сплановану поверхню потенційнородючих порід необхідної товщини;
- насадження деревних і чагарникових порід повинно проводитися у попередньо підготовлені лунки; під час посадки лісу на терасах передбачається попереднє покриття полотна потенційно родючим шаром покрівлі. При цьому необхідно мати на увазі, що перед посадкою в лунки треба додавати родючий шар грунту, змішаний з добривами; проектом також: передбачається триразовий полив сіянців відразу після садіння, триразове розпушування Грунту протягом літа, а навесні наступного року доповнення посадок із розрахунку не менше 10 % сіянців для посадки на місці тих, що не прижилися:
- у разі використання кар'єрів для створення водосховищ.
У цьому випадку в проектах робляться розрахунки об'ємів робіт щодо надання берегам-бортам кар'єру необхідних окреслень та ухилів, планування ложа, виконуються гідрологічні і водогосподарські розрахунки з визначення об'єму водопотреб, а також передбачаються заходи щодо підтримки розрахункового рівня води (боротьба з фільтрацією і т. д.).
У процесі освоєння водойм для рибного господарства у проектах передбачаються заходи щодо розведення риби.
Розшифрування об'ємів земельних робіт за вертикальним плануванням кар'єрів з урахуванням віддалі переміщення ґрунтів, розшифрування об'ємів необхідних робіт з окультурення ділянки, потреба у посадковому матеріалі, насінні, органічних і мінеральних добривах, вапні, гіпсі для хімічної меліорації подасться у відомостях за формою додатків 8-12.
До проекту додаються відомості про потреби машин і механізмів для рекультивації (додаток 19).
Графічні документи проекту рекультивації оформляються відповідно до Тимчасової інструкції про склад та оформлення будівельних робочих креслень будинків і споруд.
Система позначок на кресленнях генерального плану повинна відповідати системі позначок, прийнятих під час топографічних зйомок. Розміри і позначки висот (рівнів) наводяться у метрах j двома десятковими знаками, за винятком позначок реперів, вказаних у метрах з трьома десятковими знаками. Величина кутів вказується до 1і. Величина відкосів вказується у тисячних, при цьому наводяться тільки значущі цифри (наприклад, замість 0,025; 0,0255 вказують 25, 25, 5.
Якщо на аркуші вміщується одне зображення або декілька одноманітних зображень, їх масштаб вказується перевалено у надписі аркуша після його назви. Якщо на аркуші розташовано декілька різноманітних зображень, масштаб вказується під назвою кожного зображення, за винятком поздовжніх профілів автомобільних доріг, горизонтальний і вертикальний масштаб яких вказується зліва над сітковою частиною профілю.
Умовні знаки для топографічних планів та умовні позначення елементів креслень генерального плану приймаються без роз'яснень на кресленнях.
Залежно від методу підрахунку об'єму земельних робіт плани земляних мас оформлюються різними способами.
- у застосуванні методу підрахунку об'єму земельних робіт за квадратами на план наносять:
- сітку квадратів для підрахунку земляних робіт з проектними, натурними і робочими позначками на вершинах квадратів, лінію нульових робіт з виділенням площі виїмок штрихуванням із вказівкою об'ємів земельних робіт (з точністю до І куб. м) в межах кожного квадрата або іншої фігури, утвореної контуром планування в середині квадрата:
- контури основних споруд (тонкою лінією);
- огорожу або умовну межу території;
- відкоси, підпірні стінки;
- контур залягання грунту, що підлягає заміні.
Сітку квадратів допускається застосовувати зі сторонами, рівними 10, 20, 40 і 50 м, залежно від характеру рельєфу і потрібної точності підрахунку об'єму земельних робіт. Залежно від конфігурації контуру планування, для підрахунку об'ємів земельних робіт аналогічним методом допускається застосування фігур, які відрізняються від квадратів. Розміри таких фігур вказуються на картограмі.
Інші цікаві матеріали
Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою
частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у
зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа –
це комплекс правових, е ...
Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
Актуальність теми. Гірські льодовики -
льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених
областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається
накопичення снігу та подальше його пе ...
Територіально-виробничі комплекси України
Із
середини 50-х років чітко намітилися регіональні проблеми, пов’язані з
великомасштабним залученням у господарський оборот великих джерел ресурсів з
метою створення нових баз нафтової, газової, електроенергетичної й і ...