Складання проектів рекультивації для різних видів порушених земель
- методи ущільнення розпушеної мінеральної породи і родючого ґрунту після засипки у траншеї.
Ширину зони рекультивації, як правило, встановлюють рівну ширині відкосу смуги земельного відводу для тимчасового користування. У разі проходження підземної споруди через лісові масиви, а також пересічення полезахисних лісових смуг та інших лісонасаджень передбачається зняття і відновлення родючого шару ґрунту тільки на ширину, яка дорівнює ширині траншеї по верху і берм по обидві сторони траншеї.
На земельних ділянках, які призначені для постійного користування (станції перекачки, під'їзні дороги тощо), проектом передбачається зняття родючого шару ґрунту з усієї площі, а відновлення його лише в межах озеленювальної зони забудови. Невикористаний родючий ґрунт вивозиться на сусідні малопродуктивні землі для їх поліпшення. На весь період будівництва відвали з родючим шаром ґрунту займають багаторічними травами.
Вихідні дані для одержання об'єктів робіт зі зняття родючого шару ґрунту, залежно від його середньої товщини, визначаються за ґрунтовими картами і записуються у відомість (додаток 6,7). Крім того, до проекту додається відомість необхідності кількості машин і механізмів для рекультивації (додаток 19).
У проекті передбачається:
- оранка і культивація усієї смуги тимчасового відводу;
- внесення органічних і мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях по всій смузі тимчасового відводу;
- сівба багаторічних трав на ділянках природних кормових угідь, які пересічені трасою споруд.
Для визначення необхідних травосумішок для залуження використовують матеріали геоботанічного обстеження природних кормових угідь. До таких проектів додаються поздовжні профілі траси споруди із вказівкою середньої товщини зняття родючого шару ґрунту.
У процесі розробки креслень виготовляється поздовжній профіль траси із вказівкою конкретної товщини родючого шару ґрунту на певних відрізках між пікетами.
Під час складання проектів зняття і вивезення родючого шару ґрунту на малопродуктивні землі для поліпшення їх родючості (землювання) встановлюється:
- товщина зняття родючого шару ґрунту на ділянці, що підлягає забудові, з урахуванням ґрунтових виділів);
- місця тимчасового складування знятого родючого шару грунту,
- місця вивезення родючого шару грунту і його тимчасове складування, товщина його нанесення залежно від рельєфу та ґрунтів ділянки, що поліпшується
Як правило, тимчасові відвали родючого шару ґрунту на ділянках, де він знімається, а також на ділянках, куди він транспортується, повинні бути розміщені у межах цих ділянок.
За відсутності доріг, придатних для перевезення ґрунту, у проектах необхідно передбачити будівництво нових доріг, а також ремонт існуючих.
Після нанесення родючого шару ґрунту передбачається грубе планування поверхні та оранка на відповідну глибину.
Об'єм робіт показано у відомості (додаток 12). Затрати, пов'язані з нанесенням родючого шару ґрунту на 1 га малопродуктивних угідь, не повинні перевищувати встановлених нормативів вартості освоєння 1 га нових земель взамін вилучених для несільськогосподарських потреб. До проекту додаються копії планів внутрішньогосподарського землевпорядкування родючого шару ґрунту і ділянок, на які він вивозиться, а також місць тимчасового складування родючого шару.
Окремо виготовляються креслення ділянок (у більшому масштабі), на яких по виділах показана товщина зняття і товщина нанесення родючого шару ґрунту.
У рекультивації земель після проведених геологічних та інших пошуках робіт проектами передбачено:
- зняття та складування у межах земельного відводу родючого шару ґрунту (якщо під час проведення робіт можливе його забруднення шкідливими для рослин речовинами) ;
- по завершенню робіт - очищення території від порід, сміття та інших забруднювачів; за наявності засолення необхідно провести вапнування або гіпсування;
- покриття ділянки родючим шаром ґрунту з плануванням;
- виконання комплексу біологічної рекультивації залежно від майбутнього використання. Матеріали технічного проекту повинні бути підписані:
Інші цікаві матеріали
Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу –
Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна
протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах
...
Ландшафт, як природно-територіальний комплекс
ЛАНДШАФТ - це генетично
однорідний ПТК, що має однаковий геологічний фундамент, один тип рельєфу,
однаковий клімат і складається із властивих тільки даному ландшафту набору
динамічно сполучених і закономірно повторюютьс ...
Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та
полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним
або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших
квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...